7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ POPULÁRNE ...

  • Pridané: 23.06.2018
Naposledy sme sa rozlúčili konštatovaním, že aby ste si uchránili svoj majetok, musíte ho diverzifikovať ....
Ja viem, sľúbil som , že články budú písané populárnou formou, no toto slovo je také pekné, že mi to nedalo ... Teda diverzifikovať, znamená rozdeliť, alebo rozložiť. Čo to znamená v praxi? Znamená to, že svoj majetok rozložíte do viacerých oblastí, aby sa znížilo riziko straty celého majetku. Príklad: "Celý majetok investujete do nehnuteľností a naraz sa realitný trh zrúti, vaše investície do nehnuteľností tak prinesú obrovskú stratu a náprava je v nedohľadne, nehnuteľnosti sú nepredajné a vy bez peňazí ..."
Podobne je to s peniazmi, banka môže skrachovať , akcie spadnúť, dlhopisy prestanú vynášať a stanú sa nepredajnými.
Ako to teda urobiť, aby som neprišiel o celý majetok?
Teraz prichádza na scénu naša "diverzifikácia" .... Rozložím svoj majetok do viacerých oblastí a tak znížim riziko straty majetku na minimum. Veľa sa diskutuje o pomere a oblasti do ktorých rozdelíme svoj majetok, no vo všeobecnosti platí zásada , že investujeme do :
1. Nehnuteľností
2. Peňazí /akcie, dlhopisy, fondy/
3. Zlato
A v akom pomere? Každý to berie ináč, ale vo všeobecnosti platí, že do zlata by ste mali investovať asi 20% majetku. No pri menšej solventnosti investície do nehnuteľností asi nemajú význam /samozrejme investícia do vlastného bývania je nutná/, preto investícia do zlata môže byť vyššia.
Firma Zepter - Finance však doporučuje ešte jednu oblasť, kde je nutné investovať. Nesmierne dôležité je investovať do ZDRAVIA, hlavne prevencie .... už v mladom veku. Ak sledujete v akom stave je životné prostredie na Slovensku , potom možno viete, že napríklad ročne zomrie u nás 5600 ľudí na následky znečisteného vzduchu, sme na popredných miestach v úmrtnosti na rakovinu hrubého čreva, viac než polovica úmrtí je v dôsledku srdcovo cievnych ochorení, ktoré vznikajú aj zo znečistenej vody a mohol by som pokračovať donekonečna, ale nie toto je mottom dnešnej témy ...
Preto my dávame pri rozhodovaní o investovaní na prvé miesto investíciu do zdravia ....
Logické nie? Načo by vám boli nehnuteľnosti, zlato i peniaze, pokiaľ nemáte zdravie ... nuž len na to , aby ste si to zdravie prinavrátili /ak to vôbec je možné/, no tak či tak buď o svoj majetok prídete, alebo si ho už neužijete.

 
Big Five
Samozrejme, že na prevenciu zdravia má firma ZEPTER tie najkvalitnejšie prostriedky, no chcem sa vrátiť k pôvodnej téme, teda financie a diverzifikácia majetku.
V predchádzajúcom článku som ukazoval graf, že i z malej sumy dokážete časom nasporiť významný majetok. Tu však musíme byť trochu opatrní ... Ak by sme si sporili len jednostranne v nejakom fonde, je tu nebezpečenstvo, že následkom nejakej katastrofickej udalosti akcie padnú a my prídeme o úspory, alebo pri peniazoch príde menová reforma, ako u nás v roku 1956. Myslíte, že to nehrozí? Ale hrozí ... ja za svojich skoro 60 rokov som zažil niekoľko mien ... Najprv Kčs ešte socialistické, potom Kčs federálne, neskôr Kčs kolkované, potom to boli Slovenské koruny a nakonie € ...
Chcete vedieť ako sa vyvíjala ich kupná sila?

Veľmi poučný obrázok ...Čo nás môže ochrániť od tejto katastrófy ???
Samozrejme že /neustále o tom na saneprofite píšem/ to je sporenie do fyzického zlata ...
 O tom však až nabudúce .... 
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.