7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ POPULÁRNE ....

  • Pridané: 17.06.2018
   PRVÝ  DIEL  NAZVEME - ZÁKLADNÝ  VZOREC

Je dôležité uvedomiť si, že tvorba majetku má svoje určité zákonitosti. Nebudem tu rozprávať známy príbeh o jablkách, to už každý pozná .... alebo nie?
Tak pre istotu: "Pýtajú sa reportéri /napríklad/ Henryho Forda, ako prišiel ku svojmu majetku. Jeho odpoveď bola nasledovná. Keď som prišiel do Ameriky mal som vo vrecku jeden dolár. Zbadal som , že na rohu predávajú pekné jablká po dolári za kus. Hneď som jednu kúpil. Vytiahol som vreckovku a jablko naleštil, že vyzeralo nádherne. To sa mi podarilo predať za dva doláre. Okamžite som utekal kúpiť dve jablká na roh a zopakoval postup. A tak išlo dookola až kým mi neprišla správa, že som zdedil milión a odvtedy som milionár ..."
Ja viem je to staré, ale stále aktuálne. Je zásadné si uvedomiť, že vybudovať si majetok poctivou a čestnou prácou je ťažké, ale dá sa to. Viete, sú určité zákonitosti o ktorých vieme, ale ich neuplatňujeme, či už z pohodlnosti, alebo sa spoliehame na náhodu a šťastie, že nám príde podobná správa ako Henrymu. Tak čakajte, tí čo čakať nechcú poznajú základný vzorec tvorby majetku !!!

MAJETOK = ČAS  x  PENIAZE

Čo z neho vyplýva?  Jednoducho aj z malej sumy, ktorú si pravidelne odkladáte /ale pozor , nie do punčochy/ po čase vznikne solídny majetok. A práve teraz sa uplatní vaša finančná gramotnosť. Ak túto malú sumu odkladáte do banky ako sporenie, môžete si byť istí, že po /povedzme/ tridsiatich rokoch tam nebudete mať žiadny významný majetok. Pozrime sa prečo. Centrálne banky cielene a pravidelne znehodnocujú menu v  priemere o 2% ročne, prirodzená inflácia a iné faktory vaše vklady neustále znehodnocujú. Nasledujúci obrázok znázorňuje, čo sa s vašimi vkladmi v banke deje. Pozor !!! Len pre silné nervy, aby ste neupadli do depresie ... a dobrá správa je, že máme riešenie !!!
Hovorím, to je len pre silné nervy
Našťastie poznáme riešenie. Sporiť v banke, alebo si ukladať peniaze do pece, je "prašť jako uhoď "...
Hovorí vám niečo sporenie vo fondoch, alebo sporenie vo fyzickom zlate ?
Chcete sa o tom dozvedieť viac?  Potom sa jednoducho prihláste na odber noviniek a nikdy vám neujde najnovší článok.
Už zajtra, čo je to úrok z úroku a ako ho dosiahneme.

SLEDUJTE STRÁNKU  SANEPROFIT.SK
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.