7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Vymyslený príbeh ...

  • Pridané: 03.02.2018
   Určite sa to stalo aj vám, sníval sa vám taký živý sen, že po čase ste nevedeli či to náhodou nebola skutočnosť. Že nie ?  Ach, tak to je škoda, pretože niekedy sa môže stať nejaká nepríjemná udalosť a vy ju môžete zatlačiť do povedomia ako zlý sen. Aspoň ja to tak robím a žije sa mi ľahšie ...
   No poďme k tomu príbehu. Je to krátky, ale poučný /i keď asi vymyslený/ príbeh. 
   Hneď po vojne som začal pracovať na jednom nemenovanom JRD. Nebol to síce môj odbor /ktorý som vyštudoval/ ale po čase mi prirástlo k srdcu a ja som v ňom pracoval s láskou. Po rokoch /bolo to presne 15/ keď JRD zrušili /po revolúcii rušili všetko čo "demokratom" prišlo pod ruky/ som musel odísť, ale na pole som chodil pracovať stále, aj keď už len dobrovoľne. Ďalšie roky /bolo ich 11/ som sial, oral i žal iba ako dobrovoľník, nuž ale nesťažujem sa , nenecháme predsa pole zarásť burinou. Potom však svitla nádej, vytvorili sme nové Družstvo /nebolo to už JRD, ale nevadí/. Zas som mohol pracovať na poli ako profesionál. Zase bolo všetko super, len jedna chybička ... ľudia sa za tých 26 rokov zmenili. Už to nebola partia ako na začiatku. No nič, nejako to doklepeme ... Ako to v živote býva, prišla druhá šanca na zmenu. Bývalí členovia JRD po skoro dvadsiatich rokoch zistili , že im to pole chýba. Bol som tým nadšený, ba chytala ma až eufória - konečne budeme orať a siať tak ako treba.  Tak som im pomohol k návratu ako som mohol. Prijať ich do môjho kolektívu spolupracovníkov nebol problém, troch väčší dostať aspoň jedného do predstavenstva, ale nakoniec sa to podarilo, ba dokonca na miesto najvyššie. No onedlho prišlo vytriezvenie z eufórie, ak som si myslel, že budeme spolu orať a siať , a keď na poli úroda dozreje , spoločne aj žať, tak som sa hlboko mýlil. Oni chceli už len zbierať úrodu .... Možno za tých 20 rokov zabudli, že najprv musím zasiať, až potom môžem zbierať plody, ale keď som ich na to upozornil, zrazu som sa stal "nežiadúci". Darmo som sa snažil vysvetliť, ako to jedine môže fungovať, nepomohlo. Nuž nebudem tu spomínať metódy akými sa ma snažili "skrotiť", ale mne pripadali ako mafiánske /vydieranie patrí medzi metódy mafiánov/ spomeniem len to, že ma "neskrotili"... našiel som si iné pole, kde som už zasial ... a úrodu? ... úrodu doprajem svojim ozajstným priateľom.
   Nuž "kratučký" tridsaťsedemročný príbeh má aj svoje vyvrcholenie. Moji "priatelia" sa nakoniec išli pochváliť plodmi na svetovú výstavu, plodmi, ktoré zasial a s láskou pestoval úplne niekto iný ....
   Takže tak, ešteže to bol len sen - som o tom presvedčený, ale pachuť v ústach mám ozajstnú ...

   Aj zo zlých snov sa človek dokáže poučiť a moje ponaučenie je jednoduché. Pomáhaj len ozajstným priateľom, ktorí si to vážia ... Preto aj v práci, ktorú sa chystám teraz robiť sa budem toho držať !!! 
   Nechajme však snívanie a poďme k realite. "Situácia je vážna, nie však zúfalá" asi takto humorne začnime ... fakt som sa dostal k nástrojom, ktorými sa dá mnohým ľuďom pomôcť. Či je to zdravý život, alebo finančná bezpečnosť. No s ohľadom na predchádzajúce riadky, len tým , ktorí o to stoja ... naozaj sa nikomu nechcem vnucovať !!! 
 Formulár
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.