7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

V Koenigssee bojovali vo finále SP ženy ...

  • Pridané: 04.01.2014
 

    Viera Gbúrová, jediná slovenská sánkarka, ktorá štartuje v kategórii žien v tejto sezóne Svetového pohára sánkarov, reprezentovala Slovensko aj vo finále Svetového pohára Koenigssee 2014. Vierka sa v podľa pravidiel FIL-u, kvalifikovala na ZOH Soči 2014, no podľa dodatočných pravidiel , musí absolvovať dve kolá SP do termínu olympiády. Toto pravidlo vzniklo ako reakcia na tragickú nehodu v tréningu na olympiáde vo Vancouveri, keď dotyčný po úspešnej kvalifikácii na ZOH už neštartoval na žiadnom SP a postavil sa až na tréning olympiády. Toľko na vysvetlenie, no myslím, že slovenskí sánkari by štartovali na svetových pohároch aj bez tohoto pravidla.
    Vrátim sa však k účinkovaniu Vierky vo finále tu v Koenigssee. Vo finále SP štartuje 24 žien a dostať sa do prvej pätnástky je vždy veľmi ťažké, prvá jazda Viery /19/ však akúsi iskierku vykresala, keď jej do 15.miesta chýbali len dve desatinky. Boli v nej pády /2/, ale i tak sa na čele usadili tri nemecé sánkarky, medzi ktoré sa vklinila na treťom mieste jedna Kanaďanka /McRae/. Druhú jazdu sme očakávali s napätím, či sa jej podarí posunúť o niekoľko miestečok dopredu, čo by potvrdilo moje slová o Vierkinej stúpajúcej forme pred olympiádou. Jej jazda nebola zlá, no v spodnej časti dráhy ušli nejaké stotinky a v cieli to bolo o 15 stotín horšie, ako prvá jazda, čo nádej na posun dopredu znížilo na minimum. Keď v druhej jazde spadla rakúšanka Platzer, bolo jasné , že Vierka neskončí horšie ako na 19.mieste a to je jej najlepší výsledok v tejto sezóne. /myslím, že to potvrdzuje moje slová o stúpajúcej forme/ Veľkú zásluhu na tom má tréner Ľubomír Mick, ktorý neustálou prácou na saniach, cibrením prejazdov dráhy a radami motivuje pretekárov k čoraz lepším výkonom.
    Viera Gbúrová napokon skončila na 19.mieste a ako som už hovoril , to je najlepšie umiestnenie v tejto sezóne k čomu jej srdečne GRATULUJEM ! ! !
   Zvíťazila napokon líderka súťaže Natalia Geisenberger /GER/ pred Tatianou Hufner /GER/ a Kanaďankou Alex Gough /CAN/. To by bolo všetko  o tejto kategórii a tešíme sa na dvojky , ktoré začínajú o chvíľu a sú na Eurosporte .... Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.