7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Teplo spôsobilo meškanie

  • Pridané: 29.10.2013   |   Autor: Ján Čech Foto a video : autor
 
Teplo, ktoré v týchto dňoch panovalo v Európe, neobišlo ani nemecký Oberhof, ktorý je inak známy svojim typickým chladným počasím. Preto aj FIL škola sánkovania mala jeden deň meškanie, ale už v utorok sa rozbehla naplno a tridsaťšesť adeptov na sánkovanie , z jedenástich krajín Európy a Argentíny, mohlo začať trénovať. Ako som už avízoval, na FIL škole nechýba ani slovenská výprava sánkarov, ktorú vedie predseda SZS ing.Walter Marx, tréner Ján Čech a šest začínajúcich i trochu pokročilejších sánkarov z troch oddielov. Škoda, že sa neušlo miesto aj pre rozvíjajúci sa Sánkarský klub Matejovce, možno nabudúce... Nuž sme tu a začali sme poctivo trénovať a naplno využívať možnosť jazdenia na umelo chladenej dráhe, aká tak veľmi na Slovensku chýba. Oberhof je jedna z najstarších umelochladených sánkarských dráh na svete a svojim profilom patrí ku tým náročnejším, hlavne z vyšších štartov. Hotel AWO SANO sa stal na týždeň naším "hlavným stanom", tu nám pripravili výborné ubytovanie, stravu, skrátka moderný hotel, iba pristory na úpravu saní sú trochu stiesnené. 
FIL školu sánkovania má na starosti dlhoročný sánkar Petr Kinzel, /ČR/ ktorý reprezentoval ešte spoločné Československo. Jeho asistent je Jurij Hayduk z Ukrajiny. Obaja títo páni sú zároveň aj trénermi FIL skupiny pri pretekoch svetového pohára juniorov. Na ťažkú úlohu, naučiť tridsaťšesť športovcov sánkovať sa Petr nepodujal prvýkrát, ale už niekoľkýraz sa mu podarilo aspoň niekoľko talentov podchytiť. Samozrejme, že mu pomáhajú niektorí prítomní tréneri, ale hlavná práca zostáva na ňom, pripraviť sane , poradiť pri jazde, ošetriť odrenininy, skrátka musí byť všade. Určite si za túto záslužnú prácu zasluhuje prinajmenšom obdiv...
FIL škola sánkovania je krásny príklad pomoci medzinárodnej sánkarskej federácie tzv. slabším krajinám, pretože máloktorá z týchto krajín by si mohla dovoliť takýto kvalitný tréning pre nováčkov. Vrátim sa k samotnému tréningu, teplo dráhu poškodilo natoľko, že sa musel roztopiť ľad a zaľadniť dráhu nanovo trvalo určitý čas, preto to zdržanie, no ochladenie nie je až také výrazné, ako sa predpokladalo a to je poznať na kvalite ľadu. Je ešte trochu hrboľatý a tenký, ale pracovníci dráhy robia všetko pre to , aby tréning pokračoval podľa plánu. V pláne sú dva tréningy denne /čo je pre začiatočníkov dosť/ a na záver školské preteky, aby sa ukázalo , čo sa kto naučil. Našim sa zatiaľ darí a bez väčších problémov zvládajú túto náročnú dráhu. A aby som nezabudol predstaviť športovcov, ktorí reprezentujú Slovensko na FIL škole sánkovania, zľava je to Matúš Jasenčák /VT/, Jozef Hušla /VT/, Barbora Skupeková /Helcmanovce/, Richard Gavlas /Čadca/, Vratislav Varga /Helcmanovce/ a Michal Lopanič /Čadca/, dúfam, že im tento tréning prinesie mnoho skúseností a sánkarských zručností. 

A tu je krátke video z prvého dňa..........


 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.