7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Smer Nórsko

  • Pridané: 08.10.2013
Každá príprava športovca musí mať určité vyvrcholenie a letná príprava slovenských sánkarov mala svoje vyvrcholenie v sobotu 5.10.2013 ,  výstupnými testami reprezentantov. Za nádherného počasia sa vo Vysokých Tatrách zišli všetci reprezentanti Slovenska v sánkovaní a to nielen dospelí, ale i juniori. Výkony niektorých športovcov ma , mierne povedané, potešili....hlavne v kategórii dospelých, iné trochu prekvapili /či už v dobrom, alebo zlom/ , ale hlavné je to , že asi u všetkých športovcov došlo k posunu vpred !  Nechcem tu robiť žiadne hodnotenie výsledkov testov, to leží na pleciach zodpovedných trénerov, chcem iba upozorniť na fakt, že letná príprava mala u niektorých športovcoch vysoko kvalitný efekt. Výsledky testov tréneri vyhodnotili a prišla dlhoočakávaná chvíľa a tou je prvý výjazd sezóny na ľad. Maličkou náhradou za ľadový tobogán, bol ľad na trenažéri v Starom Smokovci, kde sa nám ho podarilo urobiť, aj /pre nás/ v nepriaznivých denných teplotách. Tréning štartu na ľade je nesmierne dôležitý, ale nemôže nahradiť jazdu na kvalitnej ľadovej dráhe. Konečne ! , povzdychol si určite nejeden športovec, no a hlavne šéftréner Ľubomír Mick. Veru konečne, veď nórsky Lillehamer je pre niektorých slovenských sánkarov neznáma dráha. V posledných rokoch sa v Lillehammeri konali súťaže len zriedkavo  a teraz, keď sa tu bude konať jeden z kvalifikačných svetových pohárov, je tréning na tejto dráhe nenahraditeľný. Ako to už býva , pred odjazdom trocha nervozity , ale hlavne dôkladná príprava, veď na saniach je potrebné urobiť ešte mnoho úprav, aby boli priravené na kvalifikačné boje. Nuž všetko je pripravené, ráno môžeme štartovať....

Slovenských sánkarov čaká tréning v nórskom Lillehammeri odkiaľ sa presunú do lotyšskej Siguldy a po malej prestávke doma, zamieria do Soči na výcvikový tábor. A zo Soči naspäť do Lillehammeru, kde v novembri bude spomínaný kvalifikačný svetový pohár. Tak teda, nastáva finále prípravy na kvalifikáciu !!! Držíme palce, aby všetkým slovenským reprezentantom vyšla podľa ich predstám a nám urobili radosť, postupom na Olympiádu !!!
 
   Autor : Ján Čech         Foto : autor
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.