10/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Slovenskí juniorskí reprezentanti začali trénovať na ľade v Altenbergu

  • Pridané: 06.11.2013
 
Altenberg , jedna z / pre slovenských sánkarov/ najbližších sánkarských dráh s umelým chladením je v týchto dňoch dejiskom medzinárodného výcvikového tábora, pod záštitou medzinárodnej sánkarskej federácie. Samozrejme nechýbajú tu ani slovenskí sánkari, ktorí už netrpezlivo čakali, kedy sa dostanú trénovať na prvý ľad. Niekoľkokrát som zdôrazňoval, že olympijská sezóna je vždy finančne nesmierne náročná a preto šetrenie zo strany juniorských akcií je namieste, veď možno v budúcnosti budú terajší juniori tiež bojovať o miestenky na Olympijské hry a očakávať väčšiu podporu pre seba. Nuž ale, nemyslím si , že by to niekomu v juniorskom družstve robilo problém, len očakávanie prvého ľadu je vždy, pre sánkarov, dlhé, veď ľad je pre sánkara ako voda pre plavca. 
  Dlhé nedlhé, dočkali sa  a v týchto dňoch tvrdo zarezávajú. Je tu celé družstvo , pod vedením Štefana Čapka a asistencie ing.Silvie Hulitovej, no a v sobotu sa pripojí zodpovedný tréner Walter Marx, ktorý je momentálne spolu s Katkou Šimoňákovou v Soči. Prítomný je aj Ján Čech, ktorý tu pomáha kým sa nepripojí k družstvu dospelých a odcestuje do nórskeho Lillehammeru,  kde bude prvé kolo Svetového pohára. /preto máte informácie z "prvej ruky"/ Prvý ľad je vždy spojený z prácou na saniach, každý športovec si svoje sane dolaďuje, upravuje, alebo len "spoznáva", skrátka vždy je to náročné, ale niektorí to už vedia a tí mladší sa rýchlo učia. Podstatné je však sánkovať a sánkovať. Množstvo pretekárov, ktorí sa tu zišli, však nedovoľuje viac ako jeden tréning denne pre jedno družstvo a to je pre nás dosť málo, ale čo už, musíme sa uspokojiť aspoň s tým málom. Prvé jazdy naznačili, že nás čaká náročná príprava, dobiehanie nedostatku jazdenia na dráhe je vždy problém, hlavne pre nováčkov, ktorí majú celkovo málo najazdené, no treba bojovať. Jakub Šimoňák, Patrik Tomaško a Katka Šimoňáková patria medzi tých skúsenejších sánkarov, ale Ľubo Kordek a Rišo Gavlas už menej a Simona Zmijová, Dominika Adámková, Matej Zmij, Tomáš Vaverčák a Mišo Lopanič sa akcie reprezentačného družstva juniorov zúčastňujú po prvý krát. Držme palce našim mladým reprezentantom, aby ich príprava na sezónu bola čo najlepšia, darilo sa im splniťvšetky stanovené úlohy a potom splniť všetky ciele , ktoré pre nich v nastávajúcej sezóne vytýčili tréneri...

Krátke video Vám predstaví celé družstvo v akcii..... 


P.S. Neskôr pridám aj reportáž o českých priateľoch....
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.