10/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Reprezentačné družstvo Slovenska

  • Pridané: 01.08.2013   |   Autor: Ján Čech
  O účasť na ZOH v Soči budú bojovať sánkari, ktorí už majú za sebou jednu, alebo viac olympiád , ale aj nováčkovia, ktorí sa pokúšajú splniť sen mnohých športovcov, po prvý krát. Na ZOH bude po prvý krát aj súťaž družstiev / štafeta / , preto je dôležité aby sa kvalifikovali slovenskí sánkari vo všetkých kategóriách. 
  Reprezentačný tréner je Ľubomír Mick, bývalý úspešný slovenský reprezentant v kategórii dvojsedadlové sane.
Tréner zostavil družstvo v zložení :   jednosedadlové sane muži Jozef Ninis, jednosedadlové sane ženy: Viera Gbúrová a dvojsedadlové sane až tri posádky a to: Ján Harniš-Branislav Regec,  Marek Solčanský-Karol Stuchlák a   Marián Zemaník-Jozef Petrulák.
  
V štafete štartuje jeden muž, jedna žena a jedna dvojka. Pretože v kategórii jednosedadlových saní máme iba po jednom kandidátovi, bude to pre nich nesmierne náročné. A teraz prejdeme k jednotlivým členom družstva.
 Najskúsenejším a zároveň najstarším členom tohto družstva je Jozef Ninis.
 Jozef pochádza z Čadce, je účastníkom dvoch olymiád. Podrobnejšie informácie o ňom sa dozviete na jeho web stránke. Adresa http://jozefninis.webnode.sk/uvod/  Jeho doterajšie výsledky ho predurčili, aby bol lídrom slovenského družstva. V kvalifikačných SP však musí potvrdiť svoje kvality.
  V kategórii jednosedadlové sane ženy, máme tiež iba jednu kandidátku na účasť v Soči. Je ňou mladá ambiciózna pretekárka z Helcmanoviec /okr.Gelnica/ Viera Gbúrová.
 Viera bojuje o účasť na olympiáde prvý krát a jej úloha je veľmi ťažká nielen pre veľmi silnú konkurenciu v kategórii žien, ale aj preto, že minulá sezóna jej nevyšla podľa predstáv. Ja osobne som však presvedčený, že Viera túto úlohu zvládne a krásny sen o prvej olympiáde sa naplní. Držme jej palce. Jej profil https://www.facebook.com/vierka.gburova?ref=ts&fref=ts   Jednou z troch posádok dvojsedadlových saní je skúsená dvojica Ján Harniš a Branislav Regec. Jednu olympiádu už absolvovali, nie sú to nováčikovia , ale prebojovať sa na olympiádu ani oni nebudú mať ľahké. Už i len preto, že každá krajina môže postaviť na ZOH len dve posádky a my máme troch kandidátov. Pre kontakt s nimi fan klub https://www.facebook.com/pages/fanklub-dvojky-HaroBrano/189342566185?fref=ts

 
 Predstavím Vám ďalšiu posádku a to Marek Solčanský a Karol Stuchlák. Za mužov táto dvojica štartuje už tri sezóny , preto nemožno povedať, že sú to úplní nováčikovia. Začiatky medzi svetovou elitou boli u nich veľmi sľubné a niektoré dosiahnuté výsledky nás utvrdzujú v pocite, že na Slovensku rastie silná konkurencia v tejto sánkarskej disciplíne. Aj táto dvojka má svoj fan klub, preto pre bližšie informácie klikni na https://www.facebook.com/solcanskystuchlak?fref=ts.  Obidve tieto dvojice pochádzajú z okolia Vysokých 
Tatier, Marek je z Tatranskej Lomnice,Ján zo Starej Lesnej, Braňo a Karol z Popradu-Matejoviec.  No a na koniec  tohoto predstavovania tu máme nováčikov v kategórii dvojsedadlové sane muži.
Dvojka Marián Zemaník a Jozef Petrulák , pochádza z Čadce. Ich výsledky v juniorskej kategórii boli veľmi zaujímavé nielen pre odborníkov , ale i pre verejnosť. Tieto výsledky ich zaradili medzi kandidátov na ZOH v Soči. Pre informáciu ich fan klub https://www.facebook.com/ZemanikPetrulakDoubleTeam?fref=ts.
   Čo povedať na záver tohto krátkeho predstavenia, nuž  neostáva mi nič iné, ako popriať všetkým reprezentantom a trénerovi, aby sa splnili všetky predsavzatia s ktorými do tejto sezóny idú. Držíme palce....
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.