7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Prvé tréningy na Smržovke zvládnuté

  • Pridané: 06.09.2013
 
    Slovenskí sánkari dorazili do českej Smržovky vo štvrtok 5.9.2013 podvečer a hneď im českí priatelia umožnili krátky tréning, hlavne pre mladých nováčikov, ktorí tu sú po prvý krát. Za toto priateľské gesto sme určite vďační, lebo, ako sa ukázalo, nie je to jednoduchá dráha pre začiatočníkov, hlavne na inlainových saniach. Juniorské družstvo je tu v plnej zostave, teda rozšírené o pretekárov, pre ktorých je to prvá sezóna pri junioroch. Konkurencia , zdá sa , bude silná, veď sú to Majstrovstvá ČR všetkých kategórií. Zo Slovenska budú štartovať za mužov Marián Zemaník /naše želiezko v ohni/, Braňo Regec a Karol Stuchlák. Juniorov máme deväť a to Ľubo Kordek, Rišo Gavlas, Jozef Petrulák, Patrik Tomaško, Matej Zmij, Adam Gajan, Tomáš Vaverčák , Jakub Šimoňák a Michal Lopanič, trijuniorky Katka Šimoňáková, Dominika Adámková a Simona Zmijová. Žiakov zatupuje iba Matúš Jasenčák. Zapamätajte si tieto mená, určite o týchto pretekároch budem ešte písať, veď celú svoju sánkarskú kariéru majú pred sebou. Súrodenci Šimoňákovci a Patrik Tomaško sú základom juniorského tímu, pochádzajú z Vysokých Tatier, v minulej sezóne dosiahli niekoľko pozoruhodných výsledkov, čo ich predurčilo za lídrov družstva. Z Tatier je tu ešte Tomáš Vaverčák a Matúš Jasenčák. Simona a Matej Zmijovci z Helcmanoviec, Adam Gajan z Matejoviec a ostatní chlapci a Dominika z Čadce. Do Smržovky sa teda dostavili zástupcovia všetkých oddielov zo Slovenska. V úvode som spomínal i trénerov, tak to zhrniem, Walter Marx ml. Vysoké Tatry, šéftréner juniorov, Štefan Čapko - tréner a ing.Silvia Hulitová - tréner. Napokon som tu ja, Ján Čech, momentálne zastávam funkciu predseda komisie mládeže VV SZS. V piatok 6.9.13, bol otvorený tréning, ktorý sme absolvovali všetci a spoznávanie dráhy pre nováčikov nabralo reálnu formu, keď stret s mantinelom nebola až tak neznáma udalosť, nuž ale učiť sa treba a takúto školu potrebujú viacerí ako soľ.
     Organizátori z ČMSA sa vzorne pripravili preto očakávame pekné preteky, solídnu účasť, skrátka už len začať.

S priebehom súťaže, výsledkami a svojími postrehmi Vás oboznámim v najbližšom článku, teda v pondelok. Na ilustráciu niekoľko fotografií z tréningu slovenského družstva.

         Autor : Ján Čech       Foto : Autor
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.