7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


 MODUL NA KOMUNIKÁCIU
Saneprofit:  Priatelia, po dlhom čase som aktivoval tento modul. Tu mi môžete dávať otázky na ktoré vám odpoviem hneď ako to bude možné.
cechsanecentru:  Števo, vysielanie pokusne išlo, ale iba bez zvuku, bohužiaľ, kvoli mojej nepozornosti mi stopli účet na jednom streaming programe a náhradné riešenie som robil len za pochodu .... sorry možno si aspoň trochu videl tvoje deti , Betka bola dobrá ...
STEVO:  cau Janci.. pojde to live MSR?
cechsanecentru:  Ako som Vám sľúbil, znova som aktivoval modul na komunikáciu. Prosím pridávajte tu Vaše návrhy, postrehy, alebo komentáre. Budem nesmierne rád ak sa mi podarí s Vašou pomocou vylepšiť tieto stránky. ĎAKUJEM ! Ján ČECH
 1 / 25 
TOPlist">

Preteky v Čadci nepokazilo ani nepriaznivé počasie

  • Pridané: 02.09.2013
 
   Ani daždivé počasie nezastavilo čadčianských organizátorov a nultý ročník Memoriálu Petra Krkošku sa uskutočnil. Ako všetci dobre vieme , na Slovensku nie je sánkarská dráha na ktorej sa dá trénovať na kolieskových saniach, preto jazdenie na asfaltovej ceste je určitou i keď diskutabilnou a trochu kontroverznou alternatívou tréningu. Ako súťaž je však vítané spestrenie a iste aj propagácia sánkovania. Pre nepriaznivé počasie mal určite množstvo starostí mladý riaditeľ preteku, Martin Krkoška, no za pomoci skúsených kolegov zo sánkarského oddielu Lokomotívy Čadca, všetky sa mu podarilo vyriešiť, za čo mu vyslovujem môj úprimný obdiv. Ak dovolíte, môj súkromný názor " Slovenský šport, i slovenské sánkovanie,/možno nielen slovenské/ potrebuje, aby sa do diania okolo organizácie, pomoci, vlastne celej činnosti , zapojili mladí, ambiciózni ľudia, ktorí nehľadajú v športe len svoj osobný prospech, ale sú ochotní pre túto činnosť aj niečo obetovať, zo svojho súkromia, voľného času, možno i finančné záležitosti a myslia to úprimne." Dnešná doba možno takýmto ľuďom nepraje, ale toto podujatie ma presvedčilo, že existujú. Vrátim sa  k samotnému preteku. Ako som už spomínal, upršané počasie organizátorom neprialo a museli riešiť množstvo problémov, ktoré súviseli s počasím. Bolo potrebné skrátiť dĺžku trate pre problémy s brzdením na dojazde. Na rýchlych inlainových saniach to bolo dosť problematické, o čom sa presvedčil reprezentant Marek Solčanský, ktorý si tam nepríjemne narazil hrudník. Malé dievčatá z Matejoviec mali obavy jazdiť na asfalte, preto im umožnili ešte nižší štart, čo ako tréner veľmi oceňujem, veď nikto nechcel aby sme niekomu znechutili sánkovanie, práve naopak, som presvedčený, že išlo hlavne o propagáciu sánkovania. Výsledkom sa v tomto článku nechcem venovať, nieje to to podstatné , podstatné je to, že sa podarila dobrá vec. Dúfam, že budú nasledovať ďalšie ročníky, alebo podobné podujatia a možno sa toto podujatie stane inšpiráciou pre ostatné  sánkarské kluby a oddiely. Všetci vieme ako hlboko je podvyživený slovenský šport a preto každá takáto akcia si zasluhuje náš hlboký obdiv a uznanie.


Autor: Ján Čech    foto : Ján Čech

P.S. Viac fotografií určite nájdete na facebooku oddielov.
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.