7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code

FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">

Prečo vašich 1000 € má dnes hodnotu iba 790€ ???

  • Pridané: 08.12.2017
   Priatelia, keďže tento text bol v nemčine a google prekladač ho preloží tak "ako vie" , pokúsim sa ho voľne prerozprávať ...

   Vážení čitatelia,

euro, americký dolár, jeny, Yuan alebo švajčiarský frank, všetky tieto papierové meny sa nelíšia v jednom bode, všetky strácajú na svojej hodnote. Vzhľadom k tomu, že všetky tieto meny sú riadené centrálnymi bankami, ktoré nafukujú menové zásoby "cez strechu", nemôžu zabezpečiť trvalú stabilitu papierovej meny.

Pozrime sa na nasledujúci graf ...

 

Euro stratilo viac ako 20% svojej kúpnej sily

Zdroj údajov: Destatis

Je ťažké uveriť: 1,000 EUR od roku 2000 sú teraz stojí len ešte 790 eur.

Strata kúpnej sily dolára je dokonca vyššia.

Ale je to ešte horšie. Americký dolár má dnes iba 17% z kúpnej sily roku 1971. Zvyšok zmizol v Hades. Samozrejme, že dolár už existuje oveľa dlhšie, než euro ....
   Kto si v roku 1971 skryl 100 dolárov "pod vankúš" , aby ich použil dnes, ich mal radšej minúť vtedy, alebo ešte lepšie, mal si za ne kúpiť zlato. Za 100 dolárov si totiž dnes môže kúpiť len toľko, ako v roku 1971 za 17 dolárov
   Smutné, ale je to pravda! Americký dolár stratil v priebehu rokov v parite kúpnej sily, a že má čo do činenia nielen s infláciou, ale  v podstate (rovnako ako inflácia) môže za to prehnané množstvo papierových dolárov .
   

Americký dolár kúpnej sily pred Fiat Money System

Ale americký dolár stráca hodnotu nielen od roku 1970, ale oveľa dlhšie.

nájdete tu to, čo je obrovská strata kúpnej sily, čo americký dolár bol pozastavený od začiatku fiat peňazí systému, teda od konca Bretton Woods systému.

Kúpna sila doláru od roku 1913

Zdroj: St. Louis Fed

Všetky papierové meny strácajú hodnotu
Prosím o prepáčenie, ale túto časť som nechal tak, ako ju preložil prekladač, pretože voľný preklad by znížil výpovednú hodnotu článku. Myslím, že sa dá z toho pochopiť o čo autorke vlastne ide ...

Dôvodom je, že papierové meny, ako je euro a americký dolár stráca odolnosť proti hodnote spočíva v povahe vecí. Vzhľadom k tomu, papierové peniaze v skutočnosti nie je zásoba hodnoty, ale nič viac, než zmenky.

Podľa definície, peniaze by mali mať zásobu funkcie hodnoty. Ale ak si teraz držať $ 1 alebo 10 euro na vedomie v ruke, potom držať nič v ruke ako prísľub Spojených štátov alebo v hotovosti eurozóny zmenky. Bohužiaľ, proti stále menej reálnych vecí.

Náš finančný systém je založený na neustálom spotreby

V skutočnosti, len málokto, že by mohol byť so svojimi sporiaci účet na bezpečnej strane veria ešte dnes. Samotné ukazuje rastúci záujem v reálnom komodity, ako je zlato, pozemkov a nehnuteľností, rovnako ako akcie.

A v skutočnosti, že to nechcel. Koniec koncov, kto zachráni klasické, ne-spotrebovaného a pokiaľ nie je spotrebovaný, potom sa ekonomika nerastie a investície úpadok. A potom v určitom okamihu sa celá vec sa zrúti ako domček z kariet.

Ak chcete tomu zabrániť, banky a centrálnej banky podliehajú trvalú potrebu úverovú expanziu a vytváranie peňazí.

Takže papierové peniaze v skutočnosti pracuje iba ako prostriedok výmeny, ale menej a menej ako uchovávateľ hodnoty. Vzhľadom k tomu, potom si môžete tiež platiť Bitcoin rovnaké.

Tak dlho, milí čitatelia ... toľko dnes jednou kúpnu silu dolára a eura v USA ... v nadchádzajúcom týždni sa zaoberáme viac s kúpnou silou skutočného majetku, a to kúpna sila zlata ... tak som sa rozlúčiť na dnešok a pekný deň ... pozdravy ...

Váš Miriam Kraus

 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.