10/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Pohľadnica z rakúskych Álp

  • Pridané: 15.09.2013
Patrika Korbelu poznám už od jeho detstva, keď sa ako malý chlapec prihlásil, spolu s početnejšou skupinou rovesníkov, trénerke  ing. Márii Jasenčákovej, že to skúsi ako sánkar. Nuž a napokon bol jedným z mála, ktorý pri tomto náročnom športe ostal dodnes. Nie vždy sa mu darilo, tak ako si to predstavoval, ale jeho vytrvalosť a cieľavedomosť je určite hodná obdivu. Preto ma neprekvapilo, keď oznámil, že by rád študoval v zahraničí, konkrétne v Rakúsku a pritom sa venovať naďalej športu. Vysoko položená latka, ktorá sa nedá podliezť, no ako poznám Patrika, pre neho to nieje nezvládnuteľný cieľ. Spojil som sa sním mailom a urobili sme krátky rozhovor.

 J.Č. otázka : 1.Ako sa volá škola, kde študuješ a čo študuješ?

Patrik : 
1. Takže momentálne ešte neštudujem. Budúci týždeň 17.-18.09. mám športové talentové skúšky. 19.09. budem vedieť či som ich spravil alebo nie. Ale škola sa volá Universität Innsbruck; fakulta - Institut für Sportwissenschaft; študijný plán - Gesundheits- und Leistungssport. Je to priamo v Innsbrucku.

J.Č. otázka : 
2.S kým trénuješ?

P. : 
2. Tréningových možností je tu viacero. Sánkovanie a taký základný tréning mám s rakúskym reprezentačným juniorským tímom. Veľká vďaka patrí rakúskemu trénerovi Markusovi Kleinheinzovi, ktorí ma zobral bez problémov pod "svoje krídla". Avšak využívam aj možnosti už spomínanej športovej univerzity, keďže bývam hneď vedľa nej, je to pre mňa veľmi časovo výhodné. Tam cvičím gymnastiku, atletiku, plávanie a aj posilňovňu. V podstate som sa tam  teraz posledné týždne najviac pripravoval na tie športové talentovky. No a v neposlednom rade využívam krásnu okolitú prírodu, ktorá obklopuje Innsbruck. To je hlavne turistika, bicykel a beh.

J.Č. otázka : 
3.Aké máš plány do budúcnosti?

Patrik : 
3. Tak hlavný plán je tu skúsiť to štúdium, som síce optimista, ale stále s nohami na zemi. Po 19.septembri budem vedieť viac, myslím čo sa týka aj sánkovania v budúcnosti a celkovo športu v mojom živote. No po tej optimickej stránke, by som tu chcel vyštudovať a nabrať čo najviac skúseností od našich západných susedov. Hlavne v oblasti športu. No a zatiaľ ma môj rodný kraj stále drží za srdce a túžil by som sa po štúdiu vrátiť do Vysokých Tatier a nejako zúžitkovať všetko čo tu nadobunem. Zatiaľ je to ešte ďaleko, takže nehovorím o konkrétnych veciach.

J.Č. otázka : 
4.Čo pozitívne ti priniesol pobyt v zahraničí?

Patrik : 
4. V prvom rade je to určite jazyk. Nielen nemčina ale aj angličtina. Keďže som tu zo Slovenska sám, dorozumievam sa len v týchto dvoch jazykoch. V tomto prípade je každý deň výzvou sa niečo nové naučiť a skúsiť. Ako sa hovorí, život sám, je najlepšia škola. Ďalšia vec je, že mám možnosť porovnávania. Vidieť mínusy a plusy aj tu aj u nás, takto si človek môže ujasniť veľa vecí a tým pádom sa rozhodnúť vybrať len to najlepšie a to aj robiť. Nemyslím to teraz len na športové odvetvie. No a v neposlednom rade sú to tie osobné životné skúsenosti a zážitky, ktoré majú nevyčísliteľnú hodnotu.

Čo dodať na záver ? Hádam iba toľko, že mu prajeme veľa síl, aby dosiahol to, čo si stanovil ako svoj cieľ a v budúcnosti využil na prospech slovenského športu.

     cez e-mail sa zhováral : Ján Čech                          Foto : Patrik Korbela
 Formulár
  • reagovať   |   178.143.202.***   |   16. september, 17:52walle
    Pato dufam ze sa vidime na sezone. Stale s tebou ratam :D Podla fotiek to budu ale bomba starty :D

pridať komentár
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.