7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Pohľad na OLYMPIÁDU trochu z inej strany

  • Pridané: 17.10.2013   |   Autor: Ján Čech
 
     V upútavke na tento článok som položil dve otázky, čo motivuje športovcov, aby účasť na olympiáde, bola vrcholom ich športovej kariéry a ako to vidí človek , ktorý sa osobne žiadnej olympiády nezúčastnil. Odpoveď na prvú otázku je zložitá, pretože u každého je motivácia iná a možno u niekoho, ani nie je olympiáda vrcholom kariéry. Slovenský olympijský výbor vydal v roku 2011 publikáciu "Novoveké olympijské hry" , ktorej autorom je dlhoročný športový novinár a publicista PhDr. Ľubomír Souček z ktorej som načerpal mnoho poznatkov a informácií o olympijskom hnutí. Hneď v článku "Slovo na úvod", okrem iného, píše: "Olympijské hry, obnovené v modernej ére po tisícpäťstoročnej prestávke, sú pre celý svet neustále príťažlivejšie. Prešli mnohými búrkami, ktoré ich ohrozovali, čelili politickým aj ekonomickým hrozbám. Ale prežili všetky úklady, vyhli sa všetkým nástrahám a sú dnes silnejšie, než kedykoľvek predtým. Význam novovekých, čiže moderných olympijských hier, pre spoločnosť je obrovský. Slávnostné otvorenie olympijských hier je dnes najsledovanejšou udalosťou na svete. Olympijský symbol /päť prepletených kruhov v piatich  farbách/ je zase v súčasnosti najznámejší symbol na svete. Ale to nie je to najvýznamnejšie. Hlavné je, že olympijské hry výnimočným a jedinečným spôsobom obohatili ľudstvo a svet. Do praxe pretavili olympijské hodnoty - výnimočnosť, priateľstvo a rešpekt. A čo je zrejme najdôležitejšie - mladým ľuďom ponúkli nesmrteľný ideál a motív hodný obrovského snaženia." Toľko citát, no a čo k tomu dodať ? Myslím si, že môžeme len súhlasiť. Že slávnostné otvorenie OH sleduje dnes polovica planéty /možno dokonca viac ako polovica/ o tom nepochybujme a že každý otvárací ceremoniál zanechá v každom zúčastnenom človeku /a nielen zúčastnenom/ nezabudnuteľný zážitok, o tom nemusíme pochybovať tiež. 
    Niektorí súčasní slovenskí sánkari už atmosféru olympiády zažili a určite ich láka zopakovať si to a tí , ktorí tento pocit ešte neokúsili, majú o jeden motív viac. Či športovci urobili všetko preto, aby sa sen stal skutočnosťou, ukáže čas, ale snaha sa nikomu uprieť nedá /môžem to spokojne povedať, pretože som bol akýsi "pozorovateľ"/.
    Toto je vlastne odpoveď na otázku, prečo sa toľko venujem téme olympiáda. Aby o slovenských sánkaroch vedelo čo najviac ľudí, ktorí svojou podporou a fandením ešte viac motivujú naších športovcov v ich úsilí, štartovať na ZOH 2014 v SOČI.

     Video, ktoré Vám ponúkam na ilustráciu spracoval a strihal Robert Kuchár, natočil Rasťo Drajna a môžete tam vidieť aj súčasného trénera reprezentačného družstva Ľubomíra Micka /vtedy ešte ako pretekára/   Držme palce slovenským sánkarom, aby ich čo najviac postúpilo na ZOH 2014 V SOČI !!!              
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.