6/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

O postupujúcich dvojkách na ZOH Soči 2014 je rozhodnuté...

  • Pridané: 13.12.2013   |   Autor: Ján Čech
 
Ako som spomínal v predchádzajúcich článkoch, mladá slovenská dvojka Marián Zemaník a Jozef Petrulák , mala zo štyroch kvalifikácií na ZOH najvyšší bodový zisk /zo slovenských posádok/ a v piatej si svojim 16.miestom v SP túto pozíciu slovenského lídra v súťaži dvojek posilnila. Určite zaslúžene jej pomenovanie "líder" patrí, veď ani raz v doterajších svetových pohároch nezaváhali a vždy postúpili do finále. Keď som pred chvíľou interpretoval slová trénera Ľubomíra Micka , že mladíci na 99% vybojovali pre Slovensko postupové miesto, tak teraz platí 100%. No a prečo hovorím, "pre Slovensko" ? Samozrejme, že toto miesto patrí im, ale do olympiády ostávajú ešte skoro dva mesiace a život prináša rôzne situácie /choroba, zranenie a pod./, ale Slovensko o nimi vybojované miesto nepríde, preto toto slovné spojenie. Nuž teraz mi neostáva nič iné ako pogratulovať mladej dvojke Mariánovi a Jožkovi k ich životnému úspechu /postup na olympiádu určite životný úspech je/ a popriať, aby sa im vyhýbali zranenia /choroby/ a svoje vybojované miesto si v Soči užili.
  Druhú miestenku na olympiádu pre Slovensko vybojovali Marek Solčanský a Karol Stuchlák, keď im túto možnosť vlastne dala dnešná diskvalifikácia Američanov a ich postup na poslednú chvíľu /myslím do finále SP/ čo však neznižuje hodnotu ich postupového miesta a úspechu, pretože v športe to tak chodí a disvalifikácie za porušenie pravidiel musia byť /pravidlá treba dodržiavať/. Preto Marekovi a Karolovi tiež gratulujem k ich životnému úspechu a takisto prajem v ich ďalšom účinkovaní vo Svetovom pohári sánkarov, veľa úspechov a hlavne zdravia. Dvojka Ján Harniš a Branislav Regec kvalifikáciu na ZOH ukončila na postupovom mieste, ale ako vieme na ZOH postupujú len dve slovenské dvojky, pravdepodobne "čierny peter" ostal v rukách im. Iba štvorbodový odstup od Mareka, ale... Chcem však pripomenúť, že si vážim ako srdnato bojovali o svoju miestenku, no nevyšlo to. A samozrejme aj Janovi a Braňovi prajem v ďalšom účinkovaní veľa úspechov.
Čo na záver ? Myslím, že sa nemýlim, keď poviem, že sa všetci fanúšikovia sánkarského športu pripájajú k mojím gratuláciám a prianiam....

 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.