7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

O burine - Jozef Banáš

  • Pridané: 27.01.2018
   O  BURINE

   Neraz si kladiem otázku, ako je možné, že jednému sa darí všetko, na čo siahne, a druhý prináša smolu sebe i svojmu okoliu. Vyčíta celému svetu, že ho nechápe, je na neho zlý, hromží, ťažká si, súdi. Sú ľudia, v ktorých prítomnosti sa cítime dobre, priam ju vyhľadávame, ale sú aj takí, od ktorých bočíme. Tí prví nám energiu dávajú, tí druhí nám ju berú. Keď dávame zlú energiu, nemôžeme očakávať dobrú. Zaujímame k svojmu okoliu negatívny postoj a okolie sa k nám správa rovnako ako my k nemu.
   Podaktorí si navrávajú , akí sú šikovní, ako vedeli obabrať ostatných, keď sa na nich nikto nedíval. Zabúdajú však na Zákon, ktorý pôsobí vždy, všade, za každých okolností. I vtedy, keď sa nikto nedíva. Krádež ostáva krádežou aj vtedy, keď nás nikto nevidí. To, že mi krádež neodhalili, neznamená, že nie som zlodej. Je to také jednoduché ... Odpoveď na všetky otázky nám dáva Zákon rovnováhy, ktorý je základným predpokladom existencie všetkého. Vyjadrený je v biblickom: Čo dáš, to sa ti vráti, Čo zaseješ, to budeš žať.
   Zo semena buriny nemôže vzísť kvet. Ak budeme siať zlú náladu, nevraživosť, nenávisť, závisť, budeme žať to isté. Ešte sa nikomu nepodarilo stisnúť ruku , ktorá bola zovretá do päste, či pohladiť niekoho, ak pred vami utiekol. Platí, že podobné priťahuje podobné, alebo - ako sa vraví - vrana k vrane sadá. Ufrfľaní, zamračení, otrávení ľudia budú k sebe priťahovať takých istých. Naopak, veselí, optimistickí, usmiatí, budú priťahovať veselých a usmiatych.
   Iste si nespomeniete na okamih, keď ste sa usmievali na človeka idúceho oproti, ktorý sa na vás mračil. Asi ste sa však usmiali na toho, kto sa usmieval na vás. Čím viac dobra a lásky budeme rozdávať, tým viac sa nám vráti. Rovnako ako zlo. Nemôže byť inak, lebo taký je Zákon....
a ďalej si môžeme prečítať ...
   Zákon Zákonov však znie, že Zákon sa dodržiava. Dodrží ho každý, či chce, či nechce. "Neodídeš odtiaľto, kým nezaplatíš do posledného haliera," hovorí Nový Zákon. Náhoda neexistuje. Náhoda je len napĺňanie Zákona. Láska, peniaze, šťastie, úspech, zdravie, neprichádzajú náhodou. Sú výsledkom všetkých našich skutkov, ktoré sme vykonali. Ak sme brali, bude nám vzaté, ak sme dávali bude nám dané. Pretože je povedané: "Klopte a bude vám otvorené." Jediný spôsob, ako sa dá klopať, sú naše činy. Nie slová. Ak si na jednu stranu hojdačky sadne tučný, namyslený a pyšný boháč a na druhú chudý, utiahnutý a skromný chudák, budú rozdiely medzi nimi na prvý pohľad jasné a tučný sa bude možno spokojne usmievať. Ibaže hojdať sa nebudú ... Hojdať sa dá, len keď je rovnováha. Preto svet nefunguje, nemáme radosť z hojdania sa, lebo jedni sú priveľmi hore, druhí priveľmi dolu. Jedni berú, druhí dávajú.
   Ak vnímame život negatívne, strácame nad ním kontrolu. G.B.Shaw povedal: "Väčšina ľudí sa díva na svet a pýta sa - prečo? Ja sa pýtam - prečo nie?" Poznáte to . Vojdete do obchodu a pýtate sa: "Nemáte, prosím vás, to či ono? Nemohol by som dostať to či ono? Neviete mi povedať, kedy to či ono dostanete?" A čo keby sme sa skúsili pýtať: "Máte to či ono? Môžem to dostať? Viete mi povedať ..." Negatívne myšlienky priťahujú negatívne a nevpustia do mysle tie pozitívne. Stávame sa negatívni a taký si predstavujeme aj svet. Ak si predstavujete, že vás ohrozujú choroby, určite nejaká príde. Ak sa bojíte neúspechu, nešťastia, smrti, samoty, rozchodu, určite sa z toho niečo stane. Predstavu o svete si vytvárame my sami.
   Z našich predstáv plynú naše očakávania. Budú presne také, aké sme si ich v hlave naprogramovali. Negatívne myšlienky v našej hlave svet nezlepšia. Zlepšia ho len pozitívne myšlienky. Preto jediná možnosť, ako zmeniť svet, je - zmeniť seba. Je to, žiaľ - alebo chvalabohu! - jediná cesta.

   Dúfam, že mi pán Banáš prepáči, že som ho tu citoval, ale tieto slová sa nedajú len komentovať. Aby nestratili zmysel, musel som ich kopírovať doslova ... A môj záver? Pán Banáš, máte absolútnu pravdu ....
   P.S. Určite si zaobstarajte túto knihu, je tam viac takýchto úvah, ktoré stoja za to !!!
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.