10/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Nováčkovia v slovenskom družstve

 • Pridané: 24.09.2013
Nováčikovia nieje pre Mariána Zemaníka a Jozefa Petruláka to správne oslovenie. Zo sánkovaním začali už v žiackej kategórii, hádam pred desiatimi rokmi./možno trochu menej/ a možno nikto netušil, že z nenápadných chlapcov z Čadce sa vykľujú také sánkarské talenty. Postupne sa začali presadzovať juniorskom družstve a po odchode dvojice Solčanský - Stuchlák do "A" družstva sa v tíme stali jedničkou v kategórii dvojsedadlových saní, naviac Marián aj ako jedničkár. U juniorov sa táto kombinácia ešte dá zvládnuť /myslím tým jazdiť jedno aj dvojsedadlové sane/, no v kolotoči svetových pohárov dospelých sa to už nedá. Vynikajúce výsledky v posledných dvoch sezónach ich zaradili do nominácie na kvalifikáciu pre ZOH 2014 v Soči a tak nastala, v slovenskom sánkovaní nebývalá situácia, keď sa o letenku na olymiádu uchádzajú až tri slovenské posádky. V prípade, že sa táto dvojica prebojuje na ZOH , Jozef by sa stal najmladším sánkarom, účastníkom olympiády, pretože vekom stále patrí do kategórie juniorov. Iba dve dvojice môžu z jednej krajiny, podľa medzinárodných pravidiel FIL-u, štartovať na ZOH a preto hovorím o nebývalej situácii pre slovenské sánkovanie, veď v minulosti sme boli nadšení, keď postúpila jedna dvojka /Ľ.Mick a W.Marx/. Je ohromne potešujúce, že slovenské sánkovanie takto napreduje a dúfam, že aj po olympiáde to bude pokračovať. Nuž, pre mňa potešujúce, pre chalanov výzva. Vrátim sa však ku predstavovanej dvojici Majo Zemaník - Jožko Petrulák. Mariána poznám ako veľmi skromného, ale nesmierne húževnatého a pracovitého mladého muža. Viem o čom hovorím, lebo skĺbiť štúdium na vysokej škole s vrcholovým športom sa nepodarilo každému športovcovi. Jeho športová kariéra je stúpajúca krivka a keď nepoľaví zo svojich cieľov, možno sa budeme diviť ako vysoko vystúpa. Jožko pôsobí niekedy trocha utiahnuto, no pravdepodobne to je iba dojem, pretože sa u neho ukazuje vysoká cieľavedomosť. Bez nej by určite nedosiahol vo svojom mladom veku, takýto úspech. A možnosť jazdiť kvalifikáciu na ZOH 2014 v Soči, ohromný úspech je !  Čokoľvek viac povedať, alebo priať týmto sympatickým športovcom, je len opakovaním, lebo /myslím/ každý športový fanúšik im praje len to najlepšie a mnoho športových, ale i osobných úspechov.


Krátke video Vám ukáže aký bol ich "krst" v "A" družstve....Prvýkrát na svetovom pohári dospelých v minulaj sezóne . Táto premiéra dopadla pre Maja a Jožka veľmi dobre. Je to určite silné povzbudenie na nastávajúcu sezónu. 

 Formulár
 • reagovať   |   87.244.209.***   |   24. september, 23:07mirka
  Velmi pekne napisane...a nielen tento clanok:-D a samozrejme drzime chalanom palce!!!!!
 • reagovať   |   85.160.46.***   |   24. september, 23:25david
  super chalani
 • reagovať   |   84.198.97.***   |   25. september, 06:29Rasto
  Držím palce!!!
 • reagovať   |   178.143.220.***   |   26. september, 23:17walle
  Viete kde sa spolu chystame.....:D

pridať komentár
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.