7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Nominácia schválená - pokračovanie

  • Pridané: 23.09.2013
Keď som v úvode napísal, že Vám predstavím dvojicu Ján Harniš a Branislav Regec, nemyslel som to celkom vážne , pretože mnohí z Vás túto posádku dvojsedadlových saní poznajú už dlhšie. Je pravda, že skôr pod menom "Haro-Braňo", ktoré im už asi prischlo. Chalani spod Tatier sánkujú hádam pätnásť rokov a už od žiackej kategórie sme z nich chceli mať dvojku. Ale , ako každý sánkar , sa učili na jednosedadlových saniach, čo sa nedá preskočiť. Pokiaľ si dobre pamätám, "Haro" bol v jednej sezóne dokonca majster Slovenska v jednosedadlových saniach , kategória juniori. Časom sa však ukazovalo, že väčšiu šancu presadiť sa, majú vo dvojkách. Je evidentné, že sa tréneri nemýlili. Niekoľko pekných výsledkov u juniorov a hlavne pri prechode do kategórie dospelých, ich zaradilo na popredné miesta v pomyselnom slovenskom rebríčku. Po skončení aktívnej činnosti najúspešnejšiej slovenskej posádky dvojsedadlových saní Ľubomír Mick - Walter Marx ml. zaujali miesto na špici. Dnes je Ľubomír Mick ich tréner. Dlhoročné úsilie v športe vyvrcholilo účasťou  na ZOH 2010 v kanadskom Vancouveri. Mojim cieľom je však upriamiť Vašu pozornosť na súčasnosť, no a tá je trochu zložitejšie pre všetky tri slovenské dvojky. Z troch , môžu postúpiť len dve a to je, pri súčasnej vyrovnanosti, výzva pre všetkých. Až kvalifikácia ukáže, komu ostane v rukách "čierny Peter". Haro s Braňom sú skúsení pretekári a preto som presvedčený, že svojim súperom nič nedarujú a o svoju miestenku do Soči , tvrdo zabojujú. 
  

Krátke video, ktoré som zostrihal, Vám len máličko ukáže úsilie športovcov, ktorí sa chcú zúčastniť bojov o postup na ZOH. 


Veľmi sa mýli ten, kto si myslí, že naša jediná žena VIERA  GBÚROVÁ, to bude mať ľahšie. Opak je pravdou, byť jediným nieje žiadna výhra. V silnej svetovej konkurencii sánkarok nemá , možno až na pár výnimiek, miesto do Soči nikto isté. Špička je dnes široká a neustále sa , príchodom nových , mladých pretekárok, rozširuje. Vierka však nenechala nič na náhodu a tvrdo trénuje, posilňuje, skrátka robí pre svoj cieľ, všetko, čo je v jej silách. Mladá, nádejná pretekárka pochádza z východoslovenskej obce Helcmenovce, kde má svoje zázemie u nadšencov sánkarského športu z tejto obce. A je ich hodne, spomínate si na reportáž o Helcmanovciach. 
   Nastávajúce tri mesiace budú rozhodujúce, pre splnenie cieľa, ktorým je účasť na ZOH Soči 2014. Držme preto palce všetkým slovenským reprezentantom, aby sa darilo v kvalifikácii a tak úspešne reprezentovať Slovensko na ZOH !!!Do Vierky vkladáme nádej aj v štafete , video Vám túto súťaž ukáže, kvalita nieje veľmi dobrá, ale aspoň niečo.
P.S. Ostala mi ešte dvojka Marián Zemaník a Jozef Petrulák, ale musím spracovať ich materiál a tak až v najbližších dňoch.
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.