7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Národný pohár v Lillehammeri pre Slovensko úspešný

  • Pridané: 15.11.2013
 
V Národnom pohári, ktorý je kvalifikáciou do svetového pohára, tradične začínajú muži. Slovensko malo v Lillehammeri na štarte len jedného, ale tej najvyššej kvality, Jozefa Ninisa. Líder slovenskej reprezentácie, ktorý sa v minulej sezóne pravidelne objavoval okolo pätnásteho miesta v svetovom pohári, určite nesklamal a vcelku pohodovou jazdou postúpil do finále z ôsmeho miesta. Z päťdesiatich štartujúcich postupuje len sedemnásť, preto na začiatok sezóny je to nádejný prvý krok.
   S napätím sme očakávali ako sa s touto náročnou dráhou vysporiada jediná slovenská reprezentantka v kategórii žien Vierka Gbúrová. Tréningy naznačovali, že sa jej možno podarí prelomiť smolné obdobie v minulej sezóne, ale žiaľ , nestalo sa tak. Jej dvadsiateštvrté miesto v národnom pohári bolo, nielen pre ňu, trochu sklamaním. Chyba,hneď po štarte, ju pravdepodobne pripravila o lepšie umiestnenie. Ako posledná bola na programe  kategória dvojsedadlové sane, kde Slovensko reprezentovali tri posádky a tu prišla najväčšia radosť dnešného dňa.
Všetky tri slovenské dvojky postúpili do finále !!! Z ôsmeho miesta najskúsenejšia dvojica Ján Harniš a Branislav Regec, ktorí potvrdili svoje bohaté skúsenosti, kľudnou jazdou, ktorá im zabezpečila účasť vo finále. Trochu nervóznejšie na mňa pôsobila jazda druhej slovenskej dvojky Marek Solčanský a Karol Stuchlák, ale ich jedenáste miesto im zabezpečilo postup, z čoho mali, nielen oni, nefalšovanú radosť. Nuž a poslední zo Slovákov boli na štarte nováčikovia v tíme Marián Zemaník a Jozef Petrulák. Určite nesklamali a svojím desiatým miestom si zebezpečili účasť vo finále svetoveho pohára v Lillehammeri.
   A čo na to reprezentačný tréner Ľubomír Mick? "Je to super, ale zajtrajšok je dôležitejší !" Samozrejme , že má pravdu, body zo svetového pohára sú pre účasť na olympiádu nenahraditeľné.....

A čo dodať na záver, nuž len, že trochu komornú atmosféru v cieli trochu vylepšovali šarmantné kameramanky, ktoré sa pripravovali na zajtrajší priamy prenos televízie Eurošport, ktorý si môžete pozrieť ak kliknete na tejto stránke menu "ŽIVÉ VYSIELANIE" a na zobrazenej stránke nájdete príslušný kanál.

P.S. DRŽME PALCE SLOVENSKÝM REPREZENTANTOM ! ! ! 
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.