7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Juniori vybojovali pre Slovensko bronz....

  • Pridané: 03.12.2013
Prvý svetový pohár juniorov v nemeckom Altenbergu priniesol pre fanúšikov slovenského sánkovania príjemné prekvapenie v podobe bronzovej medajle pre novovzniknutú dvojku Richard Gavlas - Michal Lopanič. Prekvapenie už len preto, lebo to bola ich premiéra na Svetovom pohári juniorov a /povedzme si pravdu/ chalani nemali spolu najazdené veľa jázd /skoro nič/, veď začali len na FIL škole sánkovania 2013 v Oberhofe /GER/. Je pravda, že na tretiu priečku sa dostali až po diskvalifikovaní mladej českej dvojky Lejsek-Vejdělek, ktorí doplatili na ťažšie sane ako dovoľujú pravidlá, no šport je už taký a určite to neznižuje úspech tejto nádejnej dvojky pochádzajúcej z Čadce. 
Tatranci Jakub Šimoňák a Patrik Tomaško už isto nie sú nováčkovia, ale i tak mali svoju premiéru a to v kategórii "dvojky starší juniori" a určite sa tu nestratili, svojimi vyrovnanými jazdami obsadili pekné šieste miesto, pričom od piateho ich delili len necelé dve stotiny sekundy. Nuž kategória dvojek nám priniesla radostné okamihy a keď Katka Šimoňáková pridala vo svojej kategórii mladších junioriek pekné siedme miesto, zavládla v slovenskom tábore spokojnosť.  Ešte som Vám dlžný informáciu, ako si počínali vo svojej premiére naši nováčikovia, tak Simona Zmijová 14.miesto, čo nieje zlé, keď si uvedomíme aké malilinké skúsenosti so sánkovaním má táto mladučká , sympatická sánkarka z Helcmanoviec. Dominika Adámková a Matej Zmij vo svojej premiére zhodne v prvej finálovej jazde spadli a preteky nedokončili, aj takéto trochu kruté vie byť sánkovanie. No a 19.miesto Riša Gavlasa , 23. Ľuba Kordeka, 24. Miša Lopaniča a 25. Tomáša Vaverčáka len ukazuje, aký veľký deficit jázd na umelochladenej dráhe majú slovenskí juniori . Sánkovanie je nielen krásny , ale aj finančne náročný šport. Na záver len dodám, že na základe výsledkov ďalej nepokračuje Dominika Adámková a Matej Zmij, pre pre pracovné povinnosti domov odcestovala aj asistentka trénera ing.Silvia Hulitová, družstvo pokračuje vo svetovom pohári juniorov vo Winterbergu /GER/ a odtiaľ cestuje do Lillehammeru /NOR/. Držme palce, aby nám naďalej robilo radosť a šírilo dobré meno slovenského sánkovania....
Pripravil som Vám video z tréningu v Altenbergu, kde je vidno, že ani juniori to nemajú ľahké....


 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.