7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Juniori v Oberhofe nezaháľajú ....

  • Pridané: 22.01.2014
 
      Že práca trénera nie je iba "na dráhe" som už spomínal, že sánkari nemajú povinnosť iba jazdiť, tiež, no nehovoril som o práci mimo saní, čo všetko musí sánkar a aj tréner urobiť, okrem neustálej práce na saniach. Súčasťou výstroja sánkara sú rôzne špeciálne pomôcky ako "hrabáky, trháky, pomocné gumičky" a starostlivosť o tieto "špeciality" je tiež veťmi dôležitá, veď nemalou mierou prispievajú k lepšiemu výkonu. No a kým u "dospelých" si to spravidla robia sami pretekári, u juniorov musí tréner všetky tieto činnosti svojich zverencov naučiť.... Na ilustračnej fotografii , tréner Štefan Čapko upravuje ochranný štít a samozrejme, jeho zverenec musí byť pri tom, aby si to v budúcnosti vedel urobiť sám. 
      Toľko na úvod a teraz sa venujme činnosti juniorského družstva v Oberhofe. Ako ináč, keď nie správou primo od nich z dejiska finále Svetového pohára juniorov Oberhof 2014, a ako ináč ako v plnom znení, bez úprav..... 

Ahoj Janči,
zdravíme Teba aj všetkých zo a zasneženého a studeného Oberhofu.Počasie nám zatiaľ moc nepraje, ale zažili sme tu už aj horšie.
Máme za sebou dva tréningové dni,od včera sme na dráhe 6 hodín denne, kedže trénujeme jednotky aj dvojky.
Mládež sa s hrboľatou a skákajúcou dráhou vyrovnáva a bojuje s veľkým odhodlaním, :-).
Treba pripomenúť, že vačšina z nich štartuje z vyšších štartov po prvýkrat,alebo tu už dlhšie obdobie neboli,ako napríklad Tomáš Vaverčák.
Jazdí však veĺmi pekne a v prejazdoch nemá problém.Trošku neisté prejazdy má zatial Michal Lopanič, ale snaží sa, dá si povedať a myslíme, že do konca týždňa to spoločne doladíme.
Ostatní jeho kolegovia štartujúci z dámskeho štartu Jakub šimoňák, Ľubo Kordek aj Rišo Gavlas jazdia bez vačších problémov.
Dvojsedadlové posádky Šimoňák - Tomaško, mali včera výbornú prvú jazdu,krásne prejazdy,rýchle medzičasy, avšak chyba za 13.tkou ich nakoniec zbrzdila.
Ale aspoň majú istotu, že "to ide":-))
Majú tu vynikajúce štarty, čo by mohla byť pre nich veľká výhoda. 
Naša mladá posádka Gavlas- Lopanič štartuje z nižšieho štartu a aj keď už tu v novembri boli, stále ešte hladajú optimálne stopy prejazdu.
Ale sú šikovní, snáď budú mať v preteku trošku viac "štastia" ako v Koenigssee, kde v preteku spadli.
Dievčatá Katka Šimońáková jazdí štandartne pekne a v prejazdoch robí minimálne chyby.Musí trošku popracovať na polohe a viac si ľahnút do saní.
Dominike Adámkovej pravdepodobne tiež táto dráha viac pasuje ako tá minulotýždňova a nemá až také problémy..
 
Dnes máme večerné dva tréningy, čiže na dráhe zhasíname.Preteky sú v piatok a v sobotu.Tak nám držte palce a dáme vedieť ako sme dopadli.

Tak zatiaľ toľko Z Oberhofu a samozrejme, že vás budem aj naďalej informovať o tom, čo sa deje v slovenskom juniorskom družstve sánkarov.

                                         


 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.