10/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Juniori na ľade

  • Pridané: 11.10.2013
 
    Tak, to sa štartuje, nočný trenažér má svoje kúzlo a slovenskí  sánkari to patrične oceňujú. No, čo poviete , nemám pravdu ? Krátke sústredenie slovenského  juniorského družstva  na štartovacom trenažéri, je pred nastávajúcou sezónou pre juniorov prvý kontakt s ľadom . Aspoň tých osemdesiat metrov, ktoré sa zvezú na trenažéri. O slovenskom juniorskom družstve som zatiaľ nepodával veľa informácií, preto to chcem napraviť a predstaviť Vám športovcov, ktorí budú nasledujúcu sezónu reprezentovať Slovensko na medzinárodných podujatiach. 
   Začnem realizačným tímom, ktorý v sezóne 2013-2014 má za úlohu čo najlepšie pripraviť družstvo. Šéftréner je Walter Marx ml., bývalý vynikajúci sánkar, dvojnásobný olympionik, špecialista na dvojsedadlové sane, pochádza z Vysokých Tatier. Asistent trénera , Štefan Čapko, pôsobí v Lokomotíve Čadca a členom tímu je aj ing.Silvia Hulitová , trénerka, tiež z Čadce. Úloha pripraviť družstvo na sezónu je pre tento tím  ťažšia, ako kedykoľvek predtým, pretože v slovenskom juniorskom družstve je mnoho nováčkov.

                 Medzi nich však nepatrí Katka Šimoňáková, ktorá, i keď vekom mladá, patrí medzi tých skúsenejších juniorov, veď minulú sezónu absolvovala celý maratón juniorských svetových pohárov, nielen v Európe ale skúsenosti zbierala i na amerických sánkarských dráhach. Katka pochádza z Tatranskej Lomnice a domovský oddiel TJ Vysoké Tatry. Jej konkurentkou v tíme je mladučká Dominika Adámková zaradená do družstva po prvý krát. Jej domovský oddiel je Lokomotíva Čadca.


 
    Minulá sezóna bola ich prvá spoločná a hneď mimoriadne úspešná. Hovorím o posádke dvojsedadlových saní Jakub Šimoňák a Patrik Tomaško.​ Nebudem podrobne vymenúvať ich úspechy, ale boli veľmi pekné, keďže niekoľkokrát stáli na stupni víťazov , Svetového pohára juniorov. No a Jakubovi sa darí aj v jednosedadlových saniach. Je nesmierne potešujúce, že na Slovensku vyrastajú takéto výrazné talenty, ako títo dvaja chlapci. Pri predstavovaní družstva dospelých som hovoril o tom , aké je potešujúce, keď Slovensko má až troch kandidátov na olympiádu a tu nám klope na okno štvrtý, aj my sme tu !  Zdá sa, že zvýšená pozornosť trénerov, na túto kategóriu, prináša ovocie a nastúpená cesta je správna. Ak slovenské sánkovanie nepoľaví v tomto trende, myslím si, že sa máme ešte na čo tešiť. Ale vrátim sa späť na zem a skonštatujem, že tréningových možností na ľade je žalostne málo, /čo konštatujem neustále/ a predsa slovenské sánkovanie, ako finančne podvyživený olympijský šport, maličkými krôčikmi, /ale predsa/ postupuje dopredu. Nechcem sa nikomu podsúvať , ale myslím, že mladí slovenskí tréneri /oboch družstiev/ zachytili trend vývoja sánkarského športu a v rámci možností na tento vývoj reagujú vcelku správne. Podotýkam, že tu prezentujem iba svoj názor, ktorý nemusí byť ten správny. V širšej nominácii  juniorského reprezentačného družstva je zaradených ešte ďalších šesť športovcov, ktorých Vám predstavím v nasledujúcom článku. Fotogaléria zachytáva prvý deň sústredenia.
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.