9/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code

FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">

FIL škola sánkovania

  • Pridané: 22.10.2013   |   Autor: Ján Čech
  
  Každoročná FIL škola sánkovania , ktorá sa začína 27.10.2013, bude opäť v nemeckom Oberhofe. "Opäť" preto, lebo Oberhof sa pomaly stáva tradičným miestom konania tejto školy sánkovania. Možnosť tréningu /ktorý hradí FIL/ pre troch začínajúcich sánkarov  je pre mnohé krajiny , ktoré nevlastnia umelochladenú sánkarskú dráhu, vítaná pomoc medzinárodnej federácie sánkarov. Je len prirodzené, že slovenskí sánkari túto pomoc vždy naplno využívajú, no a keď prirátame ešte troch športovcov, ktorých do Oberhofu vysiela SZS na vlastné náklady, každoročne má šesť adeptov na sánkovanie zo Slovenska možnosť vyskúšať si jazdu na "ozajstnej" sánkarskej dráhe.
  V roku 2012 som v Oberhofe bol spolu so Štefanom Čapkom a určite sme sa zhodli na jednom, že nevyužiť takúto možnosť pre začiatočníkov, by bolo priam trestuhodné. Naučiť sa sánkovať /myslím samozrejme sánkovať v ľadovom koryte/ je v súčasnosti na Slovensku nemožné. Osudy slovenských sánkarských dráh sú známe /v podmenu HISTÓRIA si môžete prečítať viac/ a tak sa učíme len v zahraničí.
  Preto som nesmierne rád, že v nedeľu 27.10.2013 odchádza auto so Slovenska so šiestimi športovcami a dvoma trénermi /ing.Walter Marx a Ján Čech/ na palube a FIL školy sánkovania sa zúčastníme. Ako to naši mladí pretekári zvládajú , Vás budem priebežne informovať a určite pridám aj informácie o športovcoch z Čiech, Poľska a ostatných zúčastnených krajín. A celkom na záver tohoto krátkeho príspevku , ponúkam video z minulého roku, aby ste mali predstavu, aké je to v Oberhofe pre začínajúcich sánkarov náročné.... Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.