7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code

FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">

Americká časť kvalifikácie ide do finále....

  • Pridané: 13.12.2013
 
Jozef Ninis , líder slovenského sánkarského družstva, nezaváhal ani v Amerike a svojou jazdou v Národnom pohári vybojoval 9.miesto a do finále Svetového pohára postúpil. Ako som už písal, upevnil si tak postupovú pozíciu na ZOH v Soči a zajtrajšie finále môže absolvovať v pohode, bez zbytočného stresu. S napätím sme očakávali , ako sa z dráhou vysporiada Viera Gbúrová , jediná slovenská sánkarka, ktorá bojuje o miestenku na olympiádu a napätie opadlo až po skončení NC, keď sa za Vieriným menom objavilo vo výsledkoch Q, čo znamená , že sa kvalifikovala do finále SP. Svoje kvalifikačné miesto na ZOH si tak potvrdila a už len výsledok zo SP určí, aké to bude poradie. U dvojek som avízoval, že tam bude veľký boj /aj medzi slovenskými dvojkami/, pretože na ZOH priamo postupuje len /myslím/17 posádok a tri sú rezervované pre prípad nepostupu člena štafety niektorej krajiny, ktorá štartuje v štafetách. Pre dvojku Harniš - Regec bol postup do finále povinnosťou, ak si chceli zachovať nádej na miestenku do Soči. Podarilo sa a teraz už záleží len na nich koľko bodov si v SP vyjazdia. Gratulujeme a držíme palce.... O dvojke Zemaník - Petrulák som písal ako o mladíkoch a nováčkoch, čo je síce pravda, ale vôbec sa tak nechovajú, pretože ich kvalifikovanie na ZOH po postupe do finále aj tu v Park City /zatiaľ postúpili do finále na všetkých doterajších SP/ im kvalifikačné miesto upevnilo a potvrdilo. Je to super...gratulujeme....! ! ! No a nepostúpenie dvojky Solčanský - Stuchlák do finále SP im situáciu skoplikovalo a už teraz to nemajú vo svojích rukách... taký je šport . Nech to dopadne pre nich akokoľvek, aj tak smelo môžem povedať, že chlapi bojovali s nasadením hodným reprezentantov Slovenska...

P.S. Dostali sa ku mne určité "šumy", že niečo nebolo v poriadku s pravidlami u posádky pred nimi a bude sa to riešiť, ale to nie je nič oficiálne. Akonáhle budem vedieť viac , budem Vás informovať. J.Č.
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.