7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

Aký bude rok 2018 ???

  • Pridané: 09.01.2018
   Otázka "Aký bude rok 2018"  netrápi len mňa, určite nad tým rozmýšľa mnoho ľudí. Priatelia, je o mne známe, že som nenapraviteľný optimista a preto navrhujem: "Zahoďme tieto chmúrne predpovede /baba Vanga predpovedala na rok 2018 krízu/ a poďme vstúpiť do nového roku s elánom a hlavne s presvedčením, že budeme úspešní." Veď kríza môže byť rôzna, čo keď mala na mysli krízu medziľudských vzľahov. A tá už podľa mňa trvá dlhšie. Dlhšie "ako je zdravé" pre celú spoločnosť.
   Preto aj tento prvý článok v roku 2018 na www.saneprofit.sk je trochu naladený na túto tému. Nemám v úmysle zaťažovať vás nejakým moralizovaním, to nie, pokúsim sa však naladiť vo vás pozitívnu náladu pomocou optimistických predpovedí.
   Námietky, že tých je málo nepríjímam, vzhľadom k môjmu presvedčeniu, že na každú "bolesť" existuje liek.  Poďme na to priamo. Viete, že mnoho odborníkov sa zhoduje v predpovedi na rok 2018 ohľadom investícií, že tento rok by mal byť vhodným rokom na investície do drahých kovov, možno aj do niektorých dlhopisov, alebo akcíí ? To je dobrá správa, len teraz ako sa vrátiť k téme medziľudských vzťahov. Jednoducho, poviem vám príhodu ... Moji sledovatelia už vedia, že sa v poslednom čase zaoberám ponukami typu "Zdravý životný štýl a finančná gramotnosť ľudí". V rámci toho som ponúkol klientovi sporenie do zlata ako jednu z možností, ako si zabezpečiť úspory pre prípad krízy. Klient moju ponuku pochopil veľmi priaznivo, no onedlho mi zavolal: "Pochválil som sa s mojím rozhodnutím známemu a ten ma vysmial ..."  A sme pri téme. Jedna nepríjemná ľudská vlastnosť je, že ak niečomu nerozumiem, alebo to nechápem, okamžite to označím za "blbosť" alebo "nezmysel" .... priatelia prečo??? Prečo si veci radšej nenecháme vysvetliť, prediskutovať a až potom si urobiť názor ? Nehraje v tom rolu aj "závisť", že on to dokázal a ja nie? Byť "konzervatívny" nie je niekedy na škodu, ale otvoriť sa niektorým novým myšlienkam a trendom nemusí byť len výsadou mladých, ale aj nás, viacej skúsených /to je krajšie pomenovanie "starších"/...
   Dobre, dosť o peniazoch, poďme na zdravie. Keď som sa dostal k materiálom na tému  voda, chlór a zdravie nemyslel som už svojím starým konzervatívnym spôsobom /aj ja mám niekedy niečo vo vnútri zakonzervované/.  Predstava, že možno je tu riešenie môjho zdravia a zdravia mojich blízkych. Nuž nebudem sa rozpisovať a chodiť okolo horúcej kaše. S nápadom prišla sestra: "Kúpim si čističku vody, pomôže mne aj mame", priatelia to bola skoro kacírska myšlienka, v Tatrách čističku vody? 

   Nehovorím, že by to bola nejaká katastrófa ako v niektorých slovenských mestách, ale priatelia, myslíte si , že v Tatrách vodu nechlórujú? Problém je zase niekde v myslení ľudí. Myslí si snáď niekto, že jemu chlór neškodí pretože žije v Tatrách? Ale škodí a to rovnako ako inde, len jedná vec môže utešiť, že v tvrdej vode sa ten spomínaný chlór rýchlejšie "vyparuje" a tak ho je vo vode relatívne menej ... ale pri dlhodobom používaní je to jedno , je to len otázka času ...
   Kde však je téma medziľudských vzťahov? Hneď k tomu prídem. Reakcia niektorých ľudí bola až smiešna. Môj pocit bol , že nastupuje závisť a s tým spojená odmietevá reakcia. Prečo závisť? Nuž je zopár jedincov, ktorí si nahovárajú , že oni si nemôžu dovoliť investovať do zdravia a preto keď to niekto v ich blízkosti urobí zo závisti ho ohovárajú. Ja sa len opýtam: "Prečo???" Veď každý si je strojcom svojho šťastia a keď niekto investuje do prevencie a iný zas do následkov /lieky vôbec nie sú lacné a mnohokrát ani neliečia/ potom je to každého dobrovoľná voľba.
   Na začiatku som povedal, že nebudem moralizovať a už som sa do toho pustil, takže dosť! Zmeňme tému, tak ako sa mení celý život. 
   Ak sa niekedy odhodláte zmeniť svoj život, potom si trochu prebehnite po tomto webe ... je tam zopár návodov ako na to. Je to zatiaľ len zopár, ale budú pribúdať tak ako sa mi podarí pridávať príspevky. Takže, dnes to ukončím so želaním, aby naozaj rok 2018 bol pre vás všetkých úspešný, nielen vo finančnej otázke, alebo zdraví, ale hlavne vo vašich rozhodnutiach, ktoré ovplyvnia budúcnosť vás i vašich blízkych ...

      Ján ČECH  majiteľ webu www.saneprofit.sk

  
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.