7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code

FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">

AKO VZNIKNE HPL - hyperpolarizované svetlo

  • Pridané: 20.01.2019
VLPL - princíp bioptronu
Ako vlastne to HPL vzniká? Nuž to sa nedá povedať dvoma vetami a preto je tento článok trochu obšírnejší, no ak chcete vedieť prečo je HPL také úžasné, určite sa na to pozrite. Dúfam, že mi prepáčite niekoľko odborných výrazov, no ťažko sa dajú niektoré veci vysvetliť len obyčajným opisom.
   Tak poďme na to. Najprv si musíme povedať základ, teda ako vznikne polarizované, alebo lepšie, vertikálne polarizované svetlo.

   Na obrázku je tzv. Brewslerova jednotka, ktorá tvorí základ bioptronu.


   Potom, ako rozptýlené svetlo vyprodukované halogénovou žiarovkou narazí na Brewsterovu optickú jednotku a odrazí sa od nej, stane sa z neho vertikálne lineárne polarizované svetlo (VLPL), ktorého vlny sa šíria jedným smerom vo vertikálnych paralelných rovinách.

   BIOPTRON VLPL, na rozdiel od difúzneho a laserového svetla, nepôsobí iba na molekuly (na základe ich absorpčných vlastností), ale účinne ovplyvňuje štruktúru a organizáciu biologických procesov, molekúl a tkanív a má tak oveľa silnejší hojivý účinok.
   Všetky biologické štruktúry sú vo svojom normálnom funkčnom stave lineárne usporiadané (napr. tekuté kryštály, kolagén, mikrotubuly, lipidy v membránach; vnútorné usporiadanie mitochondrií a lineárne usporiadanie dipólových momentov vody). Keď dôjde v dôsledku lineárneho usporiadania biologických procesov k ich narušeniu, svetlo VLPL obnoví ich optimálny funkčný stav. 

   Teda už vieme prečo VLPL pôsobí na organizmus liečivo, no teraz si predstavte, že tieto účinky budeme násobiť ... čím? ... no predsa prerobením VLPL vertikálne lineárne polarizované svetla na HYPERPOLARIZOVANÉ....

  
HPL je unikátne. Je to jediná forma svetla, ktorá pôsobí na kvantovej úrovni.  

  Čo je však základom tohto fenoménu, teda unikátnosti ? Už v niektorom článku som spomínal molekulu C60 - fullerén a práve táto molekula uhlíka je tým základom ... Nuž a teraz prichádzajú na rad tie odborné výrazy, ale ak chcete porozumieť čo HPL je musíte najprv mať predstavu o tejto úžasnej molekule.

 
   Počas experimentov s tuhou sa britsko-americkému tímu výskumných pracovníkov z univerzity Rice University v USA podarilo v ich laboratóriu získať v roku 1985 zázračný fullerén C60. Objav nano-molekuly C60 získal Nobelovu cenu. 

   Naši vedci si v rámci ďalšieho vývoja prístrojov terapie svetlom Bioptron a v rámci snahy o zdokonalenie ich prínosov nechali patentovať nový nanofotonický filter, založený na nanofotonickej látke [odbor. lit. 12.1; 12.2]. Spoločnosti Zepter International a BIOPTRON AG sa tak stali priekopníkmi technológií budúcnosti: nanotechnológie, kvantovej optiky a kvantovej medicíny. 

   Fullerén C60 je treťou, prirodzene stabilnou formou uhlíka v prírode. Prvými dvoma formami sú tuha (grafit) a diamant. Uhlík je dôležitý preto, lebo spolu s vodíkom, kyslíkom, dusíkom, fosforom a sírou tvoria základ biologického života a je stavebným kameňom génov, proteínov, lipidov a ďalších dôležitých biomolekúl. 
   C60 je v prirodzenom stave tak vzácny, že ho možno nájsť na tých najneobvyklejších miestach, a to len v stopovom množstve. Bol napríklad nájdený v jednom meteorite v Kanade, a bolo zistené, že je starší ako slnečná sústava. Panuje názor, že fullerén C60 pochádza z kozmu, z „červených obrov“, kde bol syntetizovaný a uvoľnený do vesmírneho priestoru. Vyskytuje sa v stopovom množstve v horiacej sviečke - ako aktivovaný uhlík, a aj v niektorých skalách v Spojených štátoch a taktiež v Rusku v mineráli zvanom šungit. 

   Fullerén C60 je molekula, pozostávajúca zo 60 atómov uhlíka, usporiadaných v geometrickom tvare nazývanom zrezaný ikosaéder (dvadsaťsten). Má 12 pravidelných päťuholníkových a 20 pravidelných šesťuholníkových stien. Žiadne dva päťuholníky nemajú spoločnú hranu, ktorá by mohla spôsobiť destabilizáciu štruktúry. Fullerén je jedinou molekulou jednoduchého prvku, ktorá má tvar guľovitej klietky. Je to taktiež najmasívnejší a najzložitejší objekt, pri ktorom bolo pozorované duálne správanie ako častice a zároveň vlnenia. C60 vykazuje rovnakú kvantovú dualitu častice a vlnenia, ako fotóny svetla (môže sa správať buď ako elektromagnetická vlna, alebo ako častica). Je mimoriadne stabilný a odolný voči rádioaktivite a chemickej korózii. Prijíma elektróny, ale súčasne ich aj uvoľňuje. C60 sa vzhľadom k svojej štruktúre vyznačuje špeciálnymi energetickými vlastnosťami. Jeho päťuholníky vyvolávajú harmonické procesy, a štruktúra šesťuholníkov naopak zaručuje dokonalosť. Leonardo da Vinci tvrdil, že toto geometrické teleso má božský pomer: zlatý rez. C60 je jedinou známou molekulou, ktorá vykazuje paramagnetické vlastnosti (šesťuholníky), a súčasne aj vlastnosti diamagnetické (päťuholníky). Podobné paramagnetické a diamagnetické javy produkujú molekuly vody, keď pod vplyvom elektrických výbojov, ku ktorým dochádza v tkanivách, vytvárajú vodné reťazce či klastre. 

   Myslím, že na dnešok to stačí, aby ste v tom nemali "guláš" .... príliš mnoho informácií naraz nie je ani v tomto prípade vhodné, iba by to zvýšilo zmätok .... takže pre dnešok rekapitulácia:

" ZÁKLAD PRE VZNIK HYPERPOLARIZOVANÉHO SVETLA JE MOLEKULA C60 - FULLERÉN"
 
C60 môžeme bez preháňania nazývať miniatúrnym nanogenerátorom. Fullerén má schopnosť obnovovať rovnováhu a harmóniu energetických procesov v bioštruktúrach. Stručne povedané, je schopný harmonizovať prácu buniek a uvádzať ich do pôvodného prirodzeného stavu rovnováhy. 

   A to je pre dnešok všetko , ostaňte prosím verní webu www.saneprofit.sk a v ďalších článkoch sa dozviete mnoho, niekedy až šokujúcich informácií o HPL a BIOPTRONE, ale nielen o tomto zázraku, priatelia, celý môj web sa drží filozofie 

 ZDRAVÝ ŽIVOT - ZDRAVÉ FINANCIE

  preto neváhajte a prejdite aj do iných sekcií , uvidíte, že neoľutujete .... chcete sa niečo dozvedieť napríklad o zlate? Po celom webe je množstvo článkov o financiách a zlate, alebo sporení v zlate ... nuž a články o zravom živote obsahujú tiež mnoho zaujímavých informácií ... 

   Tak teda DOVIDENIA pri ďalších článkoch o zdravom živote, alebo o zdravých financiách ....
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.