7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code

FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">

Ako dopadol Národný pohár v Koenigssee ?

  • Pridané: 03.01.2014   |   Autor: Ján Čech
 
Národný pohár v Koenigssee začal /ako už asi býva zvykom/ kategóriou "muži" a Slovensko malo svojho zástupcu v osobe Jozefa Ninisa , ktorý nezaváhal a bezpečne postúpil do finále SP z 10.miesta v NC, čo bolo 8.miesto pre postup /dvaja nemeckí sánkari jazdili len NC, nie kvalifikáciu/. Určite budeme pozorne sledovať finále SP, či sa Jozefovi podarí presadiť a prebojovať do prvej dvadsiatky. Držíme mu palce ! ! !
Český reprezentant Ondřej Hyman potvrdil svoju stúpajúcu formu a do finále SP sa prebojoval zo 14.miesta /resp.12.m/ v NC. Je zrejmé, že postup na ZOH Soči 2014 mu dodalo potrebný pokoj a stúpajúca forma je určitý prísľub do budúcna . . .
V Národnom pohári žien malo Slovensko jedinú zástupkyňu a to Vieru Gbúrovú a Viera nesklamala a do finále postúpila. To je potešujúca správa v súvislosti s blížiacimi sa olympijskými hrami v Soči, pretože i u Vierky je badať stúpajúcu formu. Držíme jej palce , aby tento jej trend ostal až do Soči !
Mladá česká sánkarka Vendy Kotenová má ešte veľký problém presadiť sa medzi staršími kolegyňami a do finále sa svojim 19.miestom nedostala. Na ZOH však táto sympatická česká sánkarka štartovať bude, pretože postúpila na základe miesta od FIL-u, aby mohla štartovať česká štafeta.



  


Kategória dvojek nás nechávala v napätí až do samého konca súťaže, veď nebolo jasné, kto vlastne postúpil, keďže som nevedel koľko dvojek z nasadenej skupiny je na štarte a vlastne koľko postupuje z NC. Marek Solčanský a Karol Stuchlák svojim 11.miestom /pretože jedna talianska a dve nemecké dvojky štartovali len v NC/ mali postup jasný, ale naša mladá dvojka a prekvapenie sezóny Marián Zemaník a Jozef Petrulák 
boli V NC na 14.mieste a ich postup bol neistý. No po vydaní výsledkovej listiny sa za ich menami objavilo vytúžené "Q" a tak naša dvojka znovu postúpila do finále SP.

Na štarte boli aj obidve české dvojky, Lukáš a Tonda Brožovci a Matěj Kvíčala a Míra Kudera a obe do finále postúpili.
Bratia Brožovci budú účastníkmi ZOH v Soči, no ich mladší kolegovia to šťastie nemali a na olympiádu sa nedostali po trochu rozpačitých výkonoch na začiatku sezóny. No sú mladí a sánkarská budúcnosť je ešte pred nimi.
To je všetko z Koenigssee a už sa teším na finále, veď na tejto dráhe nikdy nieje núdza o prekvapenia....
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.