7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

4. Welt Cup Whistler 2013

  • Pridané: 07.12.2013
4. kolo Svetového pohára vo Whistleri bolo zároveň aj štvrté kolo kvalifikácie na ZOH SOCHI 2014. Táto kvalifikácia je vlastne kvalifikácia Medzinárodnej sánkarskej federácie FIL a SOV /Slovenský olympijský výbor/ toto akceptuje, teda  keď sa športovec kvalifikuje podľa kritérií svojej medzinárodnej federácie, tak by mal za Slovensko na olympiáde štartovať. Podľa kritérii FIL-u môžu byť na ZOH z jednej krajiny štyria muži, tri ženy a dve dvojky. Mužov môže štartovať na ZOH štyridsať , podľa počtu získaných bodov z kvalifikačných SP. Jozef Ninis doteraz nazbieral 62 bodov, čo ho zaradilo na 26.miesto aktuálneho rebríčka SP a 25.miesto v redukovanom poradí. Jeho bodový náskok pred posledným postupujúcim je dostatočne veľký na to, aby /keď sa nestane niečo nepredvídateľné/ jeho postup na ZOH /ako sme očakávali/ je temer istý.
     Trochu iná /alebo podstatne iná/ je situácia v kategórii dvojek. Na ZOH môžu štartovať iba dve dvojky z jednej krajiny /celkom dvadsať/ a ako vieme Slovensko má tri. Na moje prekvapenie si po štyroch SP najlepšie vedú naši najmladší dvojkári Marián Zemaník a Jozef Petrulák, ktorí doteraz nazbierali rovných 100 bodov. Po štyroch kolách SP je to 15.miesto aktuálne a 13.miesto v redukovanom poradí a 38 - bodový náskok pred posledným možným postupujúcim, im dáva reálnu šancu, že kvalifikačné kritéria splnia a keď k tomu pridáme fakt, že pred ďalšou slovenskou posádkou v poradí majú osem , respektíve trinásť bodový náskok, no čo dodať.
      Na dvadsiatom aktuálnom mieste je posádka Marek Solčanský a Karol Stuchlák a v redukovanom to je 16.miesto , teda tiež spĺňajú /zatiaľ/ postupové kritériá no len s 5-bodovým náskokom pred ďalšou slovenskou posádkou. Nuž a teraz to začína byť napínavé, kto si potiahne čierneho petra? Dvojka Ján Harniš, Branislav Regec aktuálne zaujímajú dvadsiatudruhú priečku, no v redukovanom poradí to je 17.miesto a ako som spomínal len 5-bodovou stratou na svojich kolegov. V sánkovaní nie je núdza o prakvapenia a v poslednom kvalifikačnom SP ešte môže nastať situácia, ktorá premieša poradím natoľko, že celá moja kalkulácia môže ísť niekam... Nechajme sa prekvapiť , ale držme palce všetkým slovenským dvojkárom, zaslúžia si to, už len pre veľku snahu dosiahnuť svoj cieľ, i keď nie vždy sa im darí...

P.S. Vierka Gbúrová má finále o chvíľu a jej šance na postup na OH reálne vzrástli po jej postupe do finále SP a následným bodovým ziskom, no tiež musím konštatovať, že všetko rozhodne až Amerika.....
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.