7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code

FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">

30 zakázaných techník rétoriky ...

  • Pridané: 21.02.2018
   Viete čo je mobbing? Ja som to nevedel, dokiaľ sa mi do rúk nedostala táto kniha. Stretne sa s ním skoro každý, pretože podľa definície je mobbing druh šikany, spôsobenej spolupracovníkmi a odohrávajúcej sa na pracovisku.
   Sila, nikdy som to nevnímal ako možnosť sofistikovanej manipulácie aj keď som sa s tým osobne stretol. No len zbežným /prvým/ prelistovaním tejto knihy som pochopil, že technika manipulácie ľuďmi je dokonale prepracovaná a čo je desivé, mnohé techniky sú ďaleko za hranicou etiky. Pokiaľ si myslíte, že takéto techniky manipulácie sa používajú len zriedkavo ste na veľkom omyle. 
   Nechcem a ani nebudem tu rozoberať detailne obsah knihy, bola by to zbytočná práca, veď kto chce, knihu si obstará a prečíta. Môj zámer  je iný. Chcem len trochu ukľudniť niektorých ľudí, ktorí majú pocit, že im je v práci ubližované neprávom, že to je úplne premyslená manipulácia zo strany nadriadených. Som presvedčený, že tieto "zakázané" techniky manipulácie sú bežne používané na dosiahnutie cieľa a nik sa nezamýšľa či je to etické , alebo nie. Maximálne sa dáva pozor, aby to neskĺzlo až za hranicu zákona. Pesimizmus ??? Nie ... realita, pokiaľ to pochopíme, bude sa nám ľahšie žiť. Už len preto, že si uvedomíme ako sa my sami pokúšame denodenne manipulovať so svojím okolím /deťmi, manželom, spolupracovníkmi/. Teda že manipulácia je všadeprítomná a neustále na nás pôsobí. Preto je dobré poznať aj tie techniky manipulácie, ktoré majú problém s etickou korektnosťou, nie preto, aby ste ju použili vy, to nie, ale aby ste vedeli rozpoznať kedy je to cielená manipulácia a kedy jednoduchá zloba človeka. Pokiaľ sa vám to podarí, budete určité situácie zvládať určite ľahšie a hlavne s prehľadom. 
   Na záver len malá poznámka. Ak máte pocit, že vás niekto manipulatívne chce dostať k výsledku s ktorým v podstate súhlasíte, nebráňte sa tomu. Veď nakoniec budete spokojní obaja ...
   To je aj pointa celého môjho rozprávania ... samozrejme, že i ja chcem "zmanipulovať" mojich čitateľov do pozície, aby uznávali zdravý životný štýl, no existuje tu jedna osobná hranica, nikdy neskĺznem za hranicu etickej korektnosti i keď cieľ by za to stál ...
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.