7/10
 Kontakt
Ján Čech
  Skrabské 86
  09433   Vyšný Žipov, Skrabské
  tel: +421 908 322071
 

QR code
FB - STRÁNKY
Hyperpolarizačné
okuliare

Veľká päťka
 ON LINE OVZDUŠIE EURÓPA
 ON LINE OVZDUŠIE SLOENSKO


stiahnite si APP saneprofit TLW na google play
TOPlist">
NAVŠTÍVTE WEB STRÁNKU FIRMY Ján Čech - SANEPROFIT
 
Klikni na obrázok

1.SP Lillehammer 2013 očami slovenského trénera Ľubomíra Micka

  • Pridané: 20.11.2013
 Dostať sa do finále svetového pohára sánkarov nie je jednoduché ani pri čistej jazde a kto urobí chybu, je bez šance. Národný pohár /kvalifikácia do finále/ je pretek o jednej jazde a tu sa žiadna, ani malá, chybička netoleruje. Presvedčila sa o tom Viera Gbúrová, ktorá po zlom prejazde zákruty hneď po štarte, stratila rýchlosť a tú už nezískala ani pomerne čistou jazdou. Malá chyba ju stála veľa bodov /myslím to obrazne/.
 Nič nie je stratené, ale treba sa vyvarovať podobných chýb, pretože stácať body neúčasťou vo finále si nemôže nikto, kto chce štartovať na olympiáde, dovoliť. Iná situácia nastala v kategórii dvojsedadlových saní, keď všetky tri slovenské dvojky postúpili do finále a to v takom poradí, ktoré odzrkadľovalo výkony v tréningoch /aspoň tých posledných/ a všetci sme očakávali finále, dá sa povedať s radosťou, veď tri slovenské dvojky vo finále svetového pohára nie je každodenná udalosť. Dráha sa v prvej jazde rýchlo menila a dvojkári to využili tak, že všetci boli v prvej pätnástke. Finále SP však nie je pretek o jednej jazde, finále sú dve jazdy a to všetky tri dvojice pocítili na vlastnej koži. Urobiť chybu v preteku, kde sa jazdí na stotiny , ba tisíciny sekundy, ktorá stojí pretekára desatiny sa nesmie. Ani skúsená dvojka Harniš-Regec, ani Solčanský-Stuchlák, no ani mladí Zemaník-Petrulák túto zásadu o chybách nedodržali a to ich stálo nemalé body.


 
Na koniec Jozef Ninis, líder slovenského družstva, najskúsenejší pretekár, postup do finále bez preblémov, jazdy vo finále bez viditeľných chýb a predsa to nebolo ono. No pri rozbore jeho jazdy sme prišli k záveru, že predsa tam boli chyby, hlavne v prvej jazde, kde prejazd zo zákruty číslo 12 do trinástky, bol ako sa hovorí, tvrdý, čo znamená určitú stratu rýchlosti a v cieli to znamená stratu cenných stotín, ba až desatín sekundy.

Keď na začiatku bolo povedané, že nikto, kto chce dosiahnuť dobrý výsledok, si nemôže dovoliť robiť chyby, na záver ostáva konštatovanie, že slovenskí sánkari to nedodržali a /niežeby nechceli/ tak boli ich výsledky nie také, aké sme si všetci želali. Máme pred sebou ešte štyri kvalifikačné kolá SP a tak všetci naši pretekári musia fungovať na sto percent, neexistuje žiadna iná cesta, len vydať zo seba maximum, aby sa želenie dostať sa na olympiádu, stalo skutočnosťou.

Pozn. Tento článok je voľné prerozprávanie názorov reprezentačného trénera Ľubomíra Micka a za prípadné nepresnosti sa ospravedlňujem. Autor článku Ján Čech 
 Formulár
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár
     
    Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.